"Новоросія" та підтримка анексії Криму: Facebook видалив 97 пов'язаних з Росією фейкових акаунтів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За цими сторінками та групами стежили десятки тисяч користувачів.

Соціальна мережа Facebook видалила 97 акаунтів, сторінок та груп, керованих з Росії і направлених на пропаганду проти України.

Про це йдеться у блогу соцмережі.

"Особи, які займаються цією діяльністю, керували підробленими обліковими записами, щоб створювати сторінки та групи, поширювати свій контент, а також залучати людей до переходу на їхні сайти з різноманітним контентом", – йдеться у повідомленні.

Видалені акаунти та сторінки публікували місцеві та політичні новини, включаючи теми військового конфлікту на Сході України, російської політики, політичних новин в Європі, політики в Україні та сирійської громадянської війни.

Загалом Facebook видалив 62 облікових записи, 10 сторінок і 25 груп. За однією із сторінок стежили блищько 34 тисяч користувачів, до однієї з груп приєдналися 86 тисяч акаунтів.

Facebook оприлюднив скріншоти деяких записів, які публікували видалені сторінки. З них можна побачити, що мова йшлася про підтримку так званої "Новоросії" та анексії Криму.

Facebook російська пропаганда
Facebook російська пропаганда

Нагадаємо, у березні соціальна мережа Facebook видалила 1907 акаунтів, пов'язаних із Росією. Причина такого рішення – спам і неналежна поведінка. У Facebook та Instagram було 86 сторінок, 64 акаунтів і 1757 груп, які розсилали спами. Близько 50 тисяч осіб були підписниками однієї чи декількох сторінок, а 1,7 мільйона – учасниками цих груп. Невелика кількість розміщених матеріалів була пов'язана з українськими новинами і політикою, зокрема, конфліктом на сході країни, місцевою і регіональною політикою, проблемами біженців, військовими, ситуацією в Криму і корупцією.

ВідеоFacebook видалив майже п'ять сотень сторінок, створених російською фабрикою тролів

Фахівці американської соцмережі помітили, що власники цих сторінок, створених у Москві, часто видавали себе за українців. Автори цих пропагандистських профілів переважно працювали на аудиторію в Україні. Окрім погоди та здоров'я школярів, на цих сторінках з'являлася антиНАТОвська риторика, писали про протестні настрої. Російські пропагандисти витратили на рекламу у Facebook та Instagram близько 160 тисяч доларів. 

Facebook видалив майже п'ять сотень сторінок, створених російською фабрикою тролів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції