Ножиці і деталі взуття: в печі концтабору Аушвіц випадково знайшли заховані речі ув'язнених

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Припускають, що речі могли використовувати для обміну із іншими ув'язненими.

У Польщі в димоході однієї з печей на території колишнього нацистського концентраційного табору Аушвіц виявили ​​колекцію предметів, які там ховали ув'язнені.

Про це пише IFL Science.

Виконуючи ремонтні роботи для перетворення колишнього блоку нацистських концентраційних таборів в майбутню австрійську виставку, члени Національного фонду жертв націонал-соціалізму Австрії виявили заховані у димарі предмети.

Зокрема, серед предметів, які належали ув’язненим, знайшли:

  • ножі;
  • виделки;
  • гачки;
  • ножиці;
  • шматочки шкіри;
  • інструменти шевця;
  • деталі взуття.

Робочі задокументували знайдені предмети, після чого передали їх Музею Аушвіца.

Аушвіц знахідка речі ув'язнених
nationalfonds.org

У заяві структурного консультанта Національного фонду Йоханнеса Гофмайстера йдеться про те, що в декількох поверхах будівлі розміщувалися сажотруси, тому розміщення цих предметів не було збігом. У інших в блоці також, ймовірно, були спеціальні ручні навички. За свідченнями тих, хто вижив, у підвалі будівлі були створені майстерні, наприклад, де плели кошики.

Однак наразі експерти не можуть пояснити, чому всі ці речі були заховані. Припускають, що група в'язнів могла готуватися до втечі, або ж ці предмети використовувалися для обміну із іншими ув'язненими.

Побудований в 1941 році, Блок 17 був частиною початкового табору Аушвіц, відомого як "основний табір" і розташованого в окупованій південній частині Польщі під час Другої світової війни. Тільки на цьому місці нацистська Німеччина утримувала до 20 тис. ув'язнених одночасно. В цілому було засновано більше 40 підтаборів, у деяких з них були газові камери. 

За чотири з половиною роки 1,1 мільйона чоловік були вбиті в найбільшому нацистському таборі смерті. Переважну більшість становили євреї, інші були польськими цивільними особами, радянськими військовополоненими, свідками Єгови, гомосексуалістами, політв'язнями тощо.

Нагадаємо, в США вперше дозволив підводну операцію з вилучення із затонулого "Титаніка" радіопередавача Марконі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції