Нудота і блювання виявилися ознакою благополучної вагітності

Вчені довели, що ймовірність невиношування у жінок, яких не нудило, в 3,2 рази вища, ніж в інших.

Американські вчені виявили, що нудота і блювота на ранніх термінах вагітності пов'язані з низькою ймовірністю викидня.

Дослідники з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл поспостерігали за перебігом вагітності 2407 жінок, починаючи з ранніх термінів. 89 відсотків з них у тій чи іншій мірі відчували нудоту вранці, у 53 відсотків вона супроводжувалася блювотою. У 11 відсотках випадків вагітність урвалася на терміні до 20 тижнів.

У ході аналізу отриманих даних з'ясувалося, що ймовірність невиношування у жінок, яких не нудило, в 3,2 рази вища, ніж в інших. Ця залежність ставала більш вираженою з віком: у жінок 35 років і старших відсутність нудоти було пов'язана з 12-кратним підвищенням ризику викидня.

Крім того, виявилося, що чим довше вагітна відчуває нудоту і блювоту, тим вищі її шанси виносити дитину, причому цей взаємозв'язок також залежить від віку. Так, у жінок після35 років, які відчували ці неприємні симптоми протягом щонайменше половини вагітності, вірогідність викидня була на 80 відсотків нижчою, ніж у їхніх ровесниць, яких не нудило.

Як підкреслила дослідник Ронна Чен, в ході роботи не виявлялася причинно-наслідкова залежність між нудотою і невиношуванням, було лише показано взаємозв'язок між ними. Причини цього взаємозв'язку також поки не досліджувалися. На думку Чен, нудота може бути реакцією на різке зростання рівня ряду гормонів, необхідних для благополучного перебігу вагітності, проте це лише припущення.

Читайте також:

Учені порахували, скільки статевих актів необхідно для зачаття

Жінкам дозволили літати на літаку при будь-якому терміні вагітності

Медики розвінчали міфи про вагітність

В Україні хочуть прирівняти вагітність до професії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: