Обрізання захистить від герпесу та раку: результати дослідження

Американські експерти вважають, що обрізання значно знижує можливість підхопити який-небудь вірус. Британці називають своїх колег "одержимими".

Американські вчені пропонують розглядати обрізання як процедуру, що зменшує ризик розвитку захворювань, які передаються статевим шляхом.

Зокрема, за даними дослідження експертів університету Джонса Хопкінса, обрізання значно знижує вірогідність зараження герпесом або папілломовірусом людини, яке призводить до розвитку раку. Крім того, ця процедура нібито знижує небезпеку зараження ВІЛ.

"Отримані дані повинні привести до перегляду ролі обрізання у чоловіків в профілактиці не тільки ВІЛ-інфекції, але й інших захворювань, що передаються статевим шляхом", - стверджують науковці Метью Голден і Джудіт Вассергейт.

"Всі служби, що надають догляд за вагітними і новонародженими, відповідальні за те, що повідомити новоспеченим батькам: обрізання може захистити їх синів від трьох найпоширеніших і найсерйозніших захворювань, що передаються статевим шляхом, які в даний час є невиліковними", - йдеться в опублікованій статті.

Дослідження проводилося в Уганді, в ньому взяли участь близько 3 500 чоловіків. Спостереження за їх сексуальним життям велося впродовж майже двох років.

Вчені стверджують, що чоловіки з обрізанням на 25% рідше захворювали на герпес, а кількість носіїв паппіломовіруса людини серед них була менша на третину (цей вірус призводить до розвитку раку шийки матки у жінок і новоутворень на зовнішніх статевих органах у представників обох статей).

Проте британські експерти називають результати дослідження непереконливими.

Доктор Комл О'Махоуні, експерт Честерської клініки в області сексуального здоров'я, заявив, що американські учені просто "одержимі" ідеєю обрізання як засобом контролю за захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

Він визнає, що вірогідність зараження вірусами у чоловіків з обрізанням декілька нижча, ніж в інших, "проте у результаті зараження все одно відбудеться".

О'Махоуні також вважає, що помилкова сама ідея обрізання як засіб профілактики.

"Сама ідея припускає, що це жінки заражають безневинних чоловіків - давайте захистимо безневинних чоловіків! При цьому самі чоловіки як би можуть продовжувати поводитися безвідповідально і спати зі всіма поспіль, навіть не користуючись презервативом", - підкреслив професор.

Читайте також:

Наркоманів лікуватимуть золотом

Британські школярки замовлятимуть контрацептиви прямо в школі

В Англії вчені створять штучну кров

Американський банк сперми запропонував клієнтам "антикризовий варіант"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: