Оголошено лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини

Оголошено лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини

Премія в галузі медицини відкриває так званий «нобелівський тиждень» / Фото: Nobelprize.org

Нагороду отримали вчені за лікування від паразитів та малярії.

Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини отримали Вільям Кемпбелл, Сатоcі Умура і Юю Ту. 

Про це повідомляється на сайті премії.

Згіно із повідомленням, Каролінський інститут Швеції присудив нагороду ірландцю Кембеллу та японцю Умурі за лікування від черв'яків-паразитів, а китаянці Ту - за профілактику малярії.

Кемпбелл і Умура пристосували речовину авермектин (торгова марка Фітоверм), що отримується з бактерій Streptomyces avermitilis, для лікування низки захворювань, таких як онхоцеркоз (річкова сліпота) і слонова хвороба. Винайдена терапія дозволила практично викорінити обидва захворювання, наголошують у прес-службі премії.

Китаянка Юю Ту відкрила артемізинін - препарат, який дозволив значно знизити кількість смертельних випадків у разі зараження малярією. Так, для дорослих ймовірність летального результату знижується на 20%, а для дітей - на 30%.

Премія в галузі медицини відкриває так званий "нобелівський тиждень": 6 жовтня вручать премію з фізики, за день - з хімії, потім з літератури і Нобелівську премію миру. Лауреата премії з економіки назвуть 12 жовтня.

Нагадаємо, в червні у США помер нобелівський лауреат у галузі хімії Ірвін Роуз, який зробив неймовірний внесок у лікування раку.

Повʼязані теми:

Наступна публікація