Оголошено розклад роботи колайдера на 2010 рік

Вчені заявляють, що робота колайдера може негативно позначитися на планеті, але сподіваються, що ризик мінімальний.

Вчені оголосили розклад роботи Великого адронного колайдера (ВАК) на 2010 рік.

Щомісячний план експериментів був представлений на зимовій конференції з фізики елементарних частинок в Аспені.

Доповідь, в якій описувалися завдання фізиків на найближчий рік і аналізувалися причини аварії, що сталася у вересні 2009 року, був прочитаний фізиком Еріком Пребісом. Він керує групою американських лабораторій LARP (LHC Accelerator Research Program - дослідницька програма, що працює на ВАК), яка співпрацює з європейськими вченими з CERN (організація, яка курирує проект ВАК).

До березня фізики мають намір збільшити енергію кожного пучка до 3,5 тераелектронвольт (тобто енергія зіткнень складе 7 тераелектронвольт) і побити свій минулорічний рекорд по енергії зіткнень в 2,36 тераелектронвольт. Наприкінці червня енергія кожного пучка може бути збільшена до 4-5 тераелектронвольт, однак ця перспектива буде додатково обговорюватися.

Якщо фахівці вирішать довести енергію пучків до таких результатів, то в травні експерименти на ВАК будуть перервані на місяць для перенастроювання систем колайдера.

Великий адронний колайдер - це найбільший на планеті прискорювач елементарних часток. З його допомогою вчені мають намір підтвердити або спростувати положення Загальної Моделі - найбільш популярної на сьогоднішній день теорії, що пояснює фундаментальні фізичні взаємодії. Максимально можлива енергія зіткнень на ВАК становить 14 тераелектронвольт.

Ще до першого запуску колайдера в 2008 році противники ВАК висловлювали побоювання, що експерименти на ньому можуть бути небезпечні для планети. Зокрема, стверджувалося, що зіткнення елементарних частинок в прискорювачі можуть призводити до утворення чорних дір.

Днями в архіві препринтів Корнельського університету з'явився препринт статті, автори якої стверджують, що їм вдалося довести таку можливість. Однак учені особливо відзначають, що вірогідність подібної події в ході дослідів на ВАК дуже невелика.

Читайте також:

Учені створять замість Великого адронного Лінійний колайдер

Великий адронний колайдер побив власний рекорд

Великий адронний колайдер зупинився через електричний збій

Пучки протонів в колайдері почали виробляти рекордну енергію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: