Оксфордський словник понімяв "священика" і "черницю" на "блог" та "mp3 плеєр""

У відому Оксфордському словнику за останні 5 років зникли слова "монархія", "гріх", "чернець", натомість з'явилися "блог", "база даних", "вандалізм".


За останні п'ять років видавництво Оксфордського університету видалило з популярного дитячого словника багато понять, пов'язаних з християнством і монархією, а також з британською історією та дикою природою.

Так, слова "єпископ", "імперія" і "монарх" вже зникли зі словника для дітей старших семи років, так само, як "верба", "мох" і "папороть", зате там з'явилися статті про "блог", "широкосмугову мережу", "знаменитість" і "mp3 плеєр".

Ці зміни викликали тривогу в середовищі англіканського духівництва. Клірик Норіджського кафедрального собору Джеремі Хейслок у своїй газетній статті зізнається, що "невимовно засмучений" заміною традиційних християнських слів на "сіренькі" сучасні терміни.

"Зі словника зникли яскраві слова, що розвивають дитячу уяву. Слава богу, на сайті нашого собору зараз є повний словник, в якому я не побоявся залишити всі первинні слова", - пише священик.

За словами батька Джеремі, ще зовсім недавно у відомому дитячому словнику були такі слова, як "абатство", "престол", "каплиця", "монастир", "чернець", "черниця", "приходський священик", "прихід", "псалом", "кафедра", "святий", "гріх", "диявол" і "вікарій", а зараз жодного з них не залишилося. Пропали навіть "різдвяна пісенька", "крекер", "плющ", "омела", "карлик", "ельф" і "гоблін".

"Замість всіх цих слів нове видання для дітей включило "зручні" слівця нинішньої британської дійсності, як от: "база даних", "експорт", "учбовий план", "класифікувати", "толерантний", "вандалізм", - пише священик.

Читайте також:

Оксфордський словник буде змінюватись

Українську лайку зібрали в одній книзі 

 w00t - слово року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: