Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У США жінка прожила майже сто років, не знаючи про смертельно небезпечну аномалію внутрішніх органів

За такий рідкісний стан лікарі нарекли її "єдинорогом від медицини".

В американському місті Портлен під час розтину тіла 99-річної жінки з’ясувалось, що вона все життя жила з унікальною аномалією – транспозицією внутрішніх органів з лівокардією. Це значить, що більшість її органів, окрім серця, були розташовані "дзеркально".

Про це пише CNN.

Таке зміщення органів трапляється у приблизно 0,01% людей. Вдвічі рідкісніша ситуація, коли серце водночас розташоване на звичному місці – зліва.  

Водночас така аномалія майже завжди пов’язана з тяжкими вадами серця - виживають одиниці. Науці відомий один 13-річний хлопчик та 73-річний дідусь.

Цікаво, що унікальна жінка Роз Мері Бентлі не знала про свою аномалію. Вона жила спокійним життям, разом з чоловіком мала фермерський магазин, співала в хорі і викладала в недільній школі.

Роз Мері разом із чоловіком вирішили пожертвувати тіла науці. 2017-го вона померла, а 2018-го її тіло потрапило на навчальний розтин, результати якого приголомшили студентів та фахівців.

Роз Мері Бентлі з унікальною аномалією_1
@Courtesy Ginger Robbins Bentley

Тричі за своє життя жінка переносила операції. Лише один лікар-хірург помітив, що щось не так, коли видаляв Роз Мері апендикс – він був розташований у незвичному місці.

Як розповіли діти жінки, ні на що, крім печії, жінка не скаржилась, а ще багато подорожувала після виходу на пенсію.

Таким чином, Роз Мері Бентлі є по-справжньому унікальним випадком, адже вона не просто народилася з рідкісною аномалією, але ще й прожила із нею дуже довго життя. Вона увійшла в історію науки, а лікарі називають її "єдинорогом від медицини".

Нагадаємо, у Британії знайшли жінку, яка через унікальну мутацію не відчуває болю і має надлюдську здатність до зцілення. Вона спокійно перенесла пологи, ДТП та операції, а про опік дізнається лише через запах запеченої шкіри.

Залиште свій коментар

Вибір редакції