Основний компонент "Ботокса" розглядають як нову біологічну зброю

Препарат для омолодження "Ботокс" визнали потенційною зброєю терористів: його основним інгридієнтом є смертельний токсин.

Американські експерти з безпеки вважають, що терористи можуть для створення нової зброї використовувати препарат для омолодження "Ботокс".

Річ у тому, що основний інгредієнт "Ботокса" - ботулінічний токсин, що виділяється бактеріями Clostridium botulinum, - є сильною природною отрутою нервово-паралітичної дії: крупинкою цієї речовини можна вбити дорослу людину вагою близько 70 кг, а одного граму вистачить, щоб забрати життя у декількох тисяч людей.

Раніше у США, СРСР і Іраку існували плани використання ботулінічного токсину для створення зброї масового ураження, але від цієї ідеї відмовилися, оскільки отрута швидко розкладається під впливом високих температур, що робить її непридатною для використання в бойових частинах бомб або ракет.

Виявилось, що терористи також виявляють цікавість до цієї речовини, пише The Washington Post. Членам японської секти "Аум Сенріке" вдалося вивести бактерію, яка виробляла токсин, але у них не вийшло перетворити отруту на аерозоль. В "Аль-Каїди", за наявними даними, не вистачає устаткування і немає доступу до смертельних штамів.

Концентрація ботулінічного токсину в ліцензованому препараті настільки мала, що для вбивства однієї людини терористові довелося б скуповувати сотні пляшок по 400 доларів кожну. "Інша справа - чистий токсин", - застерігають фахівці. Минулого року медик і фахівець з біологічної безпеки Кенет Коулман разом з колегами шляхом експерименту встановив, що біолог із ступенем магістра і устаткуванням за 2 тисячі доларів може без будь-яких проблем отримати грам чистого токсину.

У світі існує всього 8 компаній, які мають право виробляти "Ботокс". Проте у зв'язку із зростанням популярності цього препарату він набув широкого поширення і на чорному ринку. Виникли цілі мережі підпільних фабрик, які працюють, як правило, через інтернет і готові доставити "Ботокс" будь-кому, в кого є гроші. Тепер потенційному терористові навіть не потрібно виводити небезпечні бактерії: їх можна просто купити у виробників контрафактного "Ботокса", переконані фахівці.

Крім того, в Китаї склалася ціла традиція виробництва дешевих аналогів запатентованих на заході ліків, не став винятком і "Ботокс". Власники підпільних фабрик часто змінюють імена, вказують на перший погляд правдоподібні, але не існуючі адреси, продукцію реалізують через інтернет. У США зафіксовані нещасні випадки, пов'язані з використанням підробленого "Ботокса".

Читайте також:

Імпотенцію лікуватимуть отрутою бразильських павуків

Росія розробляє новий стратегічний бомбардувальник "невидимку"

Кайлі Міноуг радить жінкам колоти ботокс

Терористи-смертники почали ховати вибухівку в анальному отворі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: