Останній ремонт телескопу "Хаббл" успішно завершився

П'ятий і останній вихід у відкритий космос в рамках місії з ремонту космічного телескопа "Хаббл" завершили астронавти шаттлу "Атлантіс". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Астронавти шаттла "Атлантіс" Джон Грансфелд і Ендрю Фюстел успішно завершили п'ятий, завершальний вихід у відкритий космос, який, за даними НАСА, продовжувався сім годин дві хвилини. За цей час астронавти встановили на телескоп датчик системи точного наведення, три нові батареї енергоживлення і три термозахисні пластини.

За оцінками фахівців НАСА, нинішня експедиція шаттлу "Атлантіс" дозволила продовжити життя телескопу "Хаббл" на орбіті на п'ять або навіть десять років. Унікальна космічна обсерваторія отримала нові навігаційні прилади, а також декілька сучасних наукових інструментів, у тому числі нову фотокамеру і спектрографи, які дозволять вченим отримувати з орбіти ще більше якісних наукових матеріалів.

Загальна вартість нових приладів встановлених на космічному телескопі "Хаббл" складає 220 мільйонів доларів. У НАСА вважають, що ці прилади допоможуть астрономам розгадати багато загадок Всесвіту і "заглянути" на мільярди років назад. За оцінками експертів, отримані результати цілком виправдовує такі витрати.

Як очікується, о 08:53 за часом Східного узбережжя США (15:53 за київським часом) закріплений в даний час у вантажному відсіку "Атлантіса" телескоп буде відправлений на автономний політ. Астронавт Меган Макартур захопить "Хаббл" "рукой"- маніпулятором витягуватиме його з вантажного відсіку і відведе від шаттлу. Після цього командир екіпажа "Атлантіса" Ськотт Алтман включить двигуни і перемістить шаттл на безпечну відстань.

Завершені ремонтні роботи на телескопі – останні в його історії. Більше ніколи рука людини не доторкнеться до унікальної космічної обсерваторії.

Читайте також:

Астронавти з Atlantis почали ремонт телескопа "Хаббл"

Шаттл Atlantis відправився в ризиковану експедицію

На Байкалі з'являються загадкові кільця

Астрономи знайшли найвіддаленіше місце у Всесвіті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: