"Остання ланка в еволюції людини" виявилася лемуром

Американські вчені розвінчали "Восьме диво світу", як назвали примата Іду. За їхніми даними, вона не має стосунку до людини.

Розкопаний в Німеччині примат Іда, який жив 47 мільйонів років тому, не є найдавнішим предком людини і "останньою ланкою еволюції".

Американські учені спростували результати дворічних міжнародних досліджень і можуть викликати розкол в палеонтології.

Ерік Сейферт з університету Стоні Брук відніс Іду (Darwinius masillae) до предків примітивних мокроносих мавп, таких як лемури і лорі.

Палеонтолог зробив такий висновок за наслідками аналізу кісток, знайдених в Єгипті. Як повідомляє науковий журнал Nature, вони належали примату афрадапі Afradapis longicristatus. Звір мешкав близько 37 мільйонів років тому, тобто на 10 мільйонів років пізніше за Іду.

Зіставивши зуби обох тварин, Сейферт дійшов висновку, що вони дуже схожі. Американські учені внесли анатомічні дані про Іду, афрадапі і ще 117 приматах (і ті, які вимерли, і ті, які живуть зараз) до комп'ютера, який за характеристиками розподілив тварин по еволюційному дереву, склавши своєрідний "родовід".

Німецька Іда опинилася на одній гілці з єгипетським афрадапі біля витоків походження мокроносих мавп.

Сейферт і його колеги наполягають, що Іда і афрадапі були кінцевою ланкою еволюції, тобто не мали нащадків, тому Іді слід відмовити в титулі "останньої сполучної ланки між предками людей і решти тварин", який проголошували палеонтологи під час публікацій досліджень про Іду.

Знахідка решток Іди викликало бурю неприхованого захоплення - її називали і нашою "Моною Лізою", і "Восьмим дивом світу". Тепер палеонтологічний світ опинився на межі розколу.

Йдеться не про звичайну академічну суперечку. Іда - одна з найвизначніших викопних тварин в сучасній палеонтології, і результати нового дослідження кидають тінь на репутацію найбільших дослідників.

Науковці, що стояли за попереднім вивченням останків Іди, негайно відреагували на заяви американців, виступивши на захист своїх висновків. Вона зазначили, що чекали на подібні виклики, а Іда – дійсно спірна знахідка.

Читайте також:

Вчені знайшли бракуючу ланку в еволюції людини, яку шукали два століття

Вчені вперше в історії знайшли павуків-вегетаріанців

Метеорит, що знищив динозаврів, упав в Індії

Вчені знайшли легендарний лабіринт Мінотавра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: