Острови Нової Зеландії зближуються після серії землетрусів - геологи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідники поки що не з'ясували, що саме змушує острови рухатись.

Північний та Південний острови Нової Зеландії зближуються один з одним після серії землетрусів, які сталися у 2016 році.

Про це повідомляє CNN з посиланням на головний сейсмологічний орган країни.

Землетрус магнітудою 7,8, що стався поблизу міста Каїкоура на Південному острові, частково підняв морське дно на 6,5 футів (близько двох метрів). З тих пір острови продовжують зближатися один до одного.

ВідеоУ Новій Зеландії фермери наважилися на порятунок корів, які опинилися у пастці після землетрусу

Так, місто Кейп Кемпбелл, що розташоване на північно-східній частині Південного острова, стало на 14 дюймів (більше 35 см) ближче до Веллінгтона, великого міста на південному узбережжі Північного острова, ніж це було до землетрусу, сказала Сігрюн Грейнсдоттір з геологічної служби Нової Зеландії.

Каїкоура просунувся приблизно на шість дюймів (15,2 см) на схід, а прибережне місто Бленхейм зсунулося на північний схід на таку ж саму відстань. Сам Веллінгтон посунувся на відстань близько двох дюймів (5 см) на північний схід.

Грейнсдоттір зазначила, що наразі важко визначити, що саме викликає рух островів.

Восьмий континент, Зеландія, інфографіка
ТСН.ua

Геологічна служба Нової Зеландії почала стежити за сейсмологічними рухами на кількох ділянках країни після землетрусу 2016 року. Цей землетрус різко змінив ландшафт частин Південного острова і спричинив 25 розломів. Місцеві геологи зазначають, що це був "один з найбільш складних землетрусів, які коли-небудь були зареєстровано в усьому світі".

Нагадаємо, землетруси 2016 року у Новій Зеландії призвели до загибелі двох людей.

Фотогалерея У Новій Зеландії через землетрус прорвало дамбу (18 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції