Овець вдалося запліднити "найстарішою в світі спермою"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За півстоліття вона не втратила ефективності.

Вівці, яких запліднили найстарішою життєздатною спермою, успішно принесли потомство.

Про це повідомляє університет Сіднея.

Як зазначається, сперма зберігалася за температури -196 градусів протягом 50 років і виявилась не менш ефективною за ту, що зберігалась рік.

В університеті розповіли, що в 1968 році вчені з Інституту сільського господарства заморозили сперму чотирьох баранів породи меринос. Її надав місцевий фермер.

Минулого році дослідники під керівництвом Саймона де Грааф вирішили протестувати сперму одного з баранів – Сера Фредді. Її розморозили і перевірили на кількість живих сперматозоїдів, їхню рухливість і швидкість руху, а також цілісність ДНК.

Вівця, яка народилась від найстарішої в світі сперми_1
The University of Sydney
Сер Фредді

Потім вчені запліднили 50-річної спермою 56 овець. У контрольній групі вони використали новіші зразки сперми. Результаті здивували фахівців: ефективність сперми виявилася приблизно однаковою.

Так, серед запліднених півстолітньою спермою 61% овець народив ягнят, а у контрольній групі - 59%.

Вівця, яка народилась від найстарішої в світі сперми_2
The University of Sydney
Народжена вівця

Дослідники розповіли, що ягнята народилися зі складками на тілі, які зустрічалися у цього виду в середині минулого століття. Таку особливість у них вивели, аби збільшити площу поверхню шкіри овець і кількість вовни. Проте згодом це втратило популярність, оскільки ускладнювало стрижку і підвищувало ризик зараження личинками мух.

Нагадаємо, 1996 року шотландські дослідники успішно клонували овечку Доллі. Народження цієї, здавалося б, звичайної білої вівці мало колосальне значення для науки і поділило світ на "до" та "після". Про "хроніки клонування" від неї і до "ксерокопії" людських душ читайте у спецпроекті ТСН.ua.

ВідеоВ Америці вівці влаштувались на роботу 

Тварини фактично замінили у місцевій компанії ландшафтних дизайнерів. За це хвостатих неабияк цінують у штаті. Про те, на яких умовах працюють овечки, дивіться у нашій історії.  

В Америці вівці влаштувались на роботу 

Залиште свій коментар

Вибір редакції