Озонова діра над Антарктидою може стати найменшою за останні 30 років

Озонова діра над Антарктидою може стати найменшою за останні 30 років

Фото: pixabay.com

Її розмір -- в чотири рази менший, ніж торік.

Озонова діра над Антарктидою цього року може стати найменшою за останні 30 років.

Про це повідомляє BBC.

2017 року площа діри становила близько 10 мільйонів квадратних кілометрів, 2018-го року – понад 20 мільйонів. Наразі розмір озонової діри становить близько 5 мільйонів квадратних кілометрів.

Заступник керівника служби моніторингу атмосфери імені Коперника Річард Енгелен назвав це "цікавою аномалією". Він зазначив, що вченим потрібно дізнатися більше про те, що викликало зменшення озонової діри.

Нагадаємо, 2017 року фахівці NASA та Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США зафіксували найменший починаючи з 1988 року розмір озонової діри над Антарктикою. Тоді діра зменшилася майже на 3,5 млн квадратних кілометрів.

Її дослідження проводяться щороку за допомогою супутників і кліматологічних повітряних куль. Щільність діри змінюється в залежності від пори року, а основне пошкодження вивляється в серпні-вересні. У 2017 році максимальний розмір озонової діри зафіксували 11 вересня, цей показник склав майже 20 млн квадратних кілометрів. Для порівняння, це на 2 млн квадратних кілометрів більше площі Росії – найбільшої країни на планеті. 

16 вересня - Міжнародний день охорони озонового шару

16 вересня - Міжнародний день охорони озонового шару

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Як змінюється клімат
Наступна публікація