Озонова діра над Антарктидою може стати найменшою за останні 30 років

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Її розмір -- в чотири рази менший, ніж торік.

Озонова діра над Антарктидою цього року може стати найменшою за останні 30 років.

Про це повідомляє BBC.

2017 року площа діри становила близько 10 мільйонів квадратних кілометрів, 2018-го року – понад 20 мільйонів. Наразі розмір озонової діри становить близько 5 мільйонів квадратних кілометрів.

Заступник керівника служби моніторингу атмосфери імені Коперника Річард Енгелен назвав це "цікавою аномалією". Він зазначив, що вченим потрібно дізнатися більше про те, що викликало зменшення озонової діри.

Нагадаємо, 2017 року фахівці NASA та Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США зафіксували найменший починаючи з 1988 року розмір озонової діри над Антарктикою. Тоді діра зменшилася майже на 3,5 млн квадратних кілометрів.

Її дослідження проводяться щороку за допомогою супутників і кліматологічних повітряних куль. Щільність діри змінюється в залежності від пори року, а основне пошкодження вивляється в серпні-вересні. У 2017 році максимальний розмір озонової діри зафіксували 11 вересня, цей показник склав майже 20 млн квадратних кілометрів. Для порівняння, це на 2 млн квадратних кілометрів більше площі Росії – найбільшої країни на планеті. 

Відео 16 вересня - Міжнародний день охорони озонового шару

Сьогодні  - Міжнародний день охорони озонового шару. Без нього Земля - беззахисна перед ультрафіолетовими променями. А озонова діра над Антарктидою є однією із серйозних загроз глобальній екосистемі.

16 вересня - Міжнародний день охорони озонового шару

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції