П'ять фактів про безсимптомних людей з COVID-19: як часто передається вірус і як зупинити зараження
Associated Press

Люди без симптомів поширюють вірус так само легко, як і люди з симптомами.

Скринінг на симптоми COVID-19 і самокарантин добре запобігають поширенню коронавірусу. Але все більше і більше фактів свідчать про те, що люди без симптомів також інтенсивно поширюють вірус. 

Про це пише Science Alert.

Лікарка-інфекціоністка і дослідниця з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско Моніка Ганді розповіла, що відомо про безсимптомне поширення і чому вона вважає, що це може бути масштабною причиною того, що пандемія не вщухає.

Що значить бути безсимптомним?

SARS-CoV-2 - вірус, який викликає COVID-19 - може викликати цілу низку клінічних проявів. У деяких інфікованих людей симптоми взагалі не проявляються. Ці пацієнти вважаються істинними безсимптомними випадками.

Коли люди хворіють на коронавірус, в середньому потрібно п'ять днів і цілих два тижні, щоб розвинулися симптоми, які можуть варіюватися від дуже слабких до надзвичайно небезпечних. Час між початковою інфекцією і першими симптомами називається предсимптомною фазою.

Як лікар - інфекціоніст, коли я чую про безсимптомне поширення SARS-CoV-2, я маю на увазі людину, у якого немає симптомів в той момент, коли він передає вірус комусь іншому. 

Коронавірус, карантин
Associated Press

Скільки людей без симптомів зараження коронавірусом?

Оцінки частки істинно безсимптомних випадків - тих, хто інфікований і у яких ніколи не з'являються симптоми - варіюються від 18 до понад 80%. Причини величезного розриву в оцінках невідомі.

Найточніший спосіб визначити частоту безсимптомних випадків - це тестувати людей незалежно від навності симптомів - підхід, званий універсальним масовим тестуванням. Потрібно відстежувати їх з плином часу, щоб побачити, чи не з'являться у них симптоми пізніше.

Недавня кампанія масового тестування в Сан-Франциско показало:

  • 53% інфікованих пацієнтів були безсимптомними за першого тестування;
  • 42% залишалися безсимптомними протягом наступних двох тижнів.
вишиванка, карантин, коронавірус
УНІАН

В іншій недавній роботі порівнювалися дані 16 досліджень, з яких зробили висновок, що загальна частота безсимптомного інфікування  - 40-45%. Це узгоджується з результатами, отриманими в Сан-Франциско, але вибіркові дослідження були різної якості і розміру і, ймовірно, включають деякі предсимптомні випадки.

Хоча жодне з цих досліджень не є ідеальним, багато даних підтверджують, що справжня частота безсимптомних станів становить близько 40%, до чого додається деяка частка пацієнтів з передсимптомними станами.

Як безсимптомні люди можуть поширювати коронавірус?

Порівняно з більшістю інших вірусних інфекцій, SARS-CoV-2 виробляє дуже високий рівень вірусних частинок в верхніх дихальних шляхах - особливо в носі і роті. Коли ці вірусні частинки потрапляють в довкілля, це називається виділенням вірусу.

Дослідники виявили, що предсимптомні люди виділяють вірус з надзвичайно високою швидкістю, схожою на сезонний грип. Але люди з грипом зазвичай не виділяють вірус, поки у них не з'являться симптоми.

Карантин, коронавірус
УНІАН

Наскільки масштабним є безсимптомне поширення?

Експерти не знають точно, скільки випадків викликано безсимптомними або предсимптомними пацієнтами. Але є деякі натяки на те, що це є основною рушійною силою цієї пандемії. Рання оцінка моделювання передбачала, що 80% інфікування можуть бути причиною безсимптомного поширення.  Дослідження, проведене в Нінбо, Китай, показало, що люди без симптомів поширюють вірус так само легко, як і люди з симптомами.

Якщо половина всіх інфікованих людей не має симптомів, і ці люди можуть передавати SARS-CoV-2 так само легко, як і пацієнти з симптомами, можна з упевненістю припустити, що величезний відсоток поширення походить від людей без симптомів.

Навіть не знаючи точних цифр, Центри з контролю і профілактики захворювань вважають, що передавання від людей без симптомів є основним фактором швидкого поширення SARS-CoV-2 по всьому світу.

Що ми можемо зробити, щоб обмежити безсимптомний поширення?

У будь-який час, коли вірус може поширюватися людьми без симптомів, ви повинні звернутися до профілактичних заходів.

Заходи соціального дистанціювання і блокування працюють, але мають великі економічні та соціальні наслідки. Вони були необхідні, коли епідеміологи не знали, як поширюється вірус, але тепер ми знаємо, що він у великих кількостях виділяється з верхніх дихальних шляхів.

Це означає, що універсальне носіння маски - найліпший інструмент для обмеження передачі.

Коронавірус, Бразилія
Associated Press

Наразі ніхто не знає точно, скільки випадків COVID-19 від безсимптомного поширення. Але я і багато інших дослідників інфекційних захворювань переконані , що він грає важливу роль в цій пандемії.

Носіння маски і практика соціального дистанціювання можуть запобігти безсимптомному поширенню і допомогти зменшити шкоду від цього небезпечного вірусу , поки ми не отримаємо вакцину.

Залиште свій коментар