Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пацієнти без симптомів можуть залишати сліди коронавірусу на поверхнях

Пацієнти без симптомів можуть залишати сліди коронавірусу на поверхнях

Дослідники виявили коронавірус на дверних ручках та постільній білизні.

Згідно з дослідженням, на поверхнях в готельних номерах, де два китайських студенти без симптомів були поміщені в карантин до того, як їм поставили діагноз захворювання, був виявлений коронавірус.

Про це пише Yahoo!.

Китайські вчені досліджували готельні номери двох студентів, які повернулися в Китай після навчання за кордоном. У той час у них не було жодних вірусних симптомів, і вони були переведені в готель на 14 днів карантину.

Вранці другого дня в карантині вони залишалися безсимптомними, але обидва мали позитивний результат на COVID-19 і були госпіталізовані.

Приблизно через три години після того, як вони дали позитивний результат, дослідники взяли зразки різних поверхонь в своїх кімнатах, зокрема, з дверних ручок, вимикачів світла, ручок для змішувачів, термометрів, пультів для телевізорів, пірничків, простирадл, рушників, сидінь для унітазів і кнопок для змивання.

Всього було відібрано 22 зразки з двох кімнат і вісім дали позитивний результат на COVID-19. Шість з них були з кімнати студента, ідентифікованого як пацієнт А. Так, сліди знайшли  Вони на вимикачі світла, дверій ручці ваної, простирадлі, підоковдрника, пірнички та рушника. У кімнаті пацієнта В позитивні зразки були виявлені на кранах і пірничках.

Дослідники заявили, що дослідження "демонструє велике забруднення довкілля РНК SARS-CoV-2 за відносно короткий час". Вони відзначили, що більш високе вірусне навантаження було виявлене ​​після тривалого контакту з простирадлами і пірничками.

"Виявлення РНК SARS-CoV-2 в зразках поверхні простирадла, підковдрника і пірничків підкреслює важливість правильних процедур обробки у разі заміни або прання використаної білизни пацієнтів з SARS-CoV-2", - сказали вони.

"Таким чином, наше дослідження демонструє, що пацієнти з безсимптомним перебігом мають високе зниження вірусного навантаження і можуть легко забруднювати навколишнє середовище", - сказали вони.

Дослідження проводилося вченими з Центру з контролю і профілактики захворювань в Циндао, Центру з контролю і профілактики захворювань в провінції Шаньдун, Глобального центру досліджень в галузі охорони здоров'я при університеті Дюк Куньшань і Пекінського інституту мікробіології та епідеміології.

Нагадаємо, група американських дослідників виявила, що краплі під час мовлення, які генеруються безсимптомними носіями COVID- 19, все частіше вважаються імовірним способом передачі захворювання. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції