Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Найчастіше травмуються молоді люди до 29 років.

Мобільний телефон дедалі частіше завдає болю своїм власникам. Аналіз даних служби невідкладної медичної допомоги показав, що травми в області голови різко зросли за останні 20 років - особливо після виходу першого iPhone.

Про нове дослідження пише The Verge.

Медики зібрали дані за період від 1998 по 2017 рік про травми голови і шиї, пов'язані з мобільними телефонами. У 100 лікарнях повідомили про 2501 такий інцидент – за підрахунками дослідників, це означає, що таких випадків в усіх Сполучених штатах загалом стається близько 76 тисяч.

Разом з цим найчастіше травмуються молоді люди - близько 40% випадків трапляються з людьми у від 13 до 29 років. Найпоширеніша травма – глибокий поріз.

Травми від мобільних телефонів розділили на дві приблизно рівні категорії: прямі механічні травми (наприклад, телефон вислизає і б’є по обличчю) і травми, пов'язані з використанням гаджету (наприклад, хтось спотикається на тротуарі під час перегляду стрічки Instagram).

Діти у віці до 13 років набагато частіше страждають від прямих травм - на їх частку припадає 82 відсотки травм цієї групи - тоді як літні люди, старші за 50 років, більш схильні до ризику травм другої групи.

Дослідники вважають, що травми, пов'язані з використанням смартфона, є більш небезпечними. Більшість з виявлених випадків були пов’язані з тим, що люди відволікалися на повідомлення за кермом, гуляли, дивлячись в екран. У дев'яноста випадках люди відволіклися на гру Pokémon Go.

Дослідники також з’ясували, що сплеск травм трапився 2007 року. Це рік випуску першого iPhone. Після цього число продовжувало зростати протягом останнього десятиліття.

Водночас більшість травм були не дуже серйозними. Майже 95 відсотків людей, які повідомили про травми, або проходили лікування у відділенні і негайно вирушали додому, або вирушали додому взагалі без лікування.

Втім, медики кажуть, що статистика може бути насправді ще гіршою, адже мало хто зізнавається, «що він дурень і витріщався у телефон».

Нагадаємо, камери спостереження метро Буенос-Айреса зафільмували, як чоловік впав на рейки, задивившись у свій телефон. Двоє інших пасажирів, які стали очевидцями інциденту, одразу підбігли нього і витягли назад. Подібне також нещодавно зафільмували в іспанському метро.

Залиште свій коментар

Вибір редакції