"Пальне скінчилося". NASA припинило роботу "мисливця за екзопланетами" Kepler

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На зміну йому прийдуть космічні телескопи TESS і Webb.

Космічний телескоп Kepler завершив свою місію з пошуку екзопланет, оскільки у нього завершилося паливо для його двигунів за допомогою яких він підтримував орієнтацію у просторі.

Про це у середу, 31 жовтня, повідомляє NASA.

Телескоп Kepler призначений для пошуку планет за межами Сонячної системи. Апарат запущений на орбіту у 2009 році і завершив основну частину дослідницької програми в 2012 році. 

У 2013 році через поломку гіроскопа його робота була припинена, однак інженерам вдалося відновити орієнтацію телескопа, використовуючи сонячне випромінювання,тому у 2014 році почалася нова місія К2.

Фотогалерея Місія Kepler (11 фото)

За 9 років роботи Kepler відкрив більше 2 680 екзопланет, з яких 550 можуть бути кам'янистими (зразок Землі), а 21 - потенційно придатними для життя (з рідкою водою).

"Kepler перевершив усі наші очікування і відкрив шлях для нових досліджень і пошуку життя в Сонячній системі та поза її межами... Він не тільки показав нам, як багато планет існує, він відкрив нове величезне поле для досліджень. Його відкриття дозволили побачити в новому світлі місце людства у Всесвіті і показали нові загадки й можливості серед зірок", - говорить заступник керівника управління наукових місій NASA Томас Цурбухен.

На зміну йому прийдуть космічні телескопи TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite), який вже розпочав свою роботу, і Webb. Останній вчені збираються використовувати для виявлення життя на потенційно придатних для життя небесних тілах (слідів водяної пари, кисню, метану і двоокису вуглецю в атмосфері небесних тіл).

Крім того, на початок 2019 року заплановано запуск у космос нового телескопа Cheops, створеного Європейським космічним агентством.

Нагадаємо, NASA запустило проект під назвою Exoplanet Travel Bureau, що дозволяє подивитись на панорами декількох екзопланет, що перебувають за межами Сонячної системи. 

Відео NASA запустило перший зонд, який впритул наблизиться до Сонця

Перший дотик до Сонця. Американське космічне агентство NASA відправило перший зонд, який упритул наблизиться до світила. "Паркер" - так назвали космічний апарат розміром із невелике авто. Запустили його сьогодні за допомогою ракети з мису Канаверал. "Паркер" підлетить до зірки на відстань мільйонів кілометрів. Це рекорд, адже підійти ближче до розпеченої кулі досі не міг жоден апарат.

NASA запустило перший зонд, який впритул наблизиться до Сонця

Залиште свій коментар

Вибір редакції