Також вважається, що інфіковані можуть передавати вірус за дві доби до появи симптомів.
До 25% людей, хворих на нову коронавірусну інфекцію COVID-19, не мають жодних симптомів.
Про це заявив доктор Роберт Редфілд, директор Центру з контролю і профілактики захворювань у США, пише Live Science.
"Це важливо, тому що тепер у нас є люди, які можуть не мати жодних симптомів, а при цьому сприяти розповсюдженню хвороби", - сказав він.
Чиновник додав, що окрім цього, інфіковані можуть передавати вірус за дві доби до появи симптомів.
"Це допомагає пояснити, чому цей вірус наскільки швидко шириться всією країною: тому що у нас передавання від людей взагалі без симптомів, і є люди, які розповсюджують хворобу за 48 годин до того, як у них з’являться симптоми", - сказав Редфилд.
Як зазначається, нещодавні дослідження, проведені в інших країнах, також показують, що можлива безсимптомна передача COVID-19. Наприклад, дослідження, опубліковане 1 квітня, показало, що у Сингапурі з понад 150 випадків коронавірусу, не пов'язаних з поїздками, 6,4%, схоже, пов'язані з безсимптомним передаванням. В іншому дослідженні, опублікованому 19 березня в журналі Emerging Infectious Diseases, вчені вивчили дані про COVID-19 в Китаї за межами провінції Хубей і виявили, що в 12,6% випадках було безсимптомне передавання.
Зважаючи на дані про безсимптомне поширення, CDC переглядає свої рекомендації щодо використання масок для обличчя і того, чи мають люди носити їх, якщо у них немає симптомів. Поки що там рекомендують маски для обличчя лише медичним працівникам і людям, які хворіють на COVID-19.
Тим не менш, є побоювання, рекомендація носити маски всім людям може зменшити кількість масок для працівників охорони здоров'я, які мають гостру потребу в них.
"Те, що трохи стримувало [ширшу рекомендацію], полягає небажанні забрати запас масок у працівників охорони здоров'я, які їх потребують", - говорить доктор Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань. "Але коли ми в ситуації, коли у нас достатньо масок, я вважаю, що виникне дуже серйозне міркування з приводу ... розширення цієї рекомендації. Поки що такого рішення немає, але я думаю, що ми близькі до цього", - додав він.
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!