Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новонароджені панди мають такий само розмір, що й домашні кошенята.

Не складно помітити, що новонароджені великі панди зовсім не великі. Ба більше: вони комічно маленькі порівняно зі своїми мамами.

Це завжди збивало з пантелику вчених. Тепер нове дослідження показало, що народжене дитинча на такій стадії у будь-якого іншого ссавця вважалося б недоношеними. І вчені все ще не знають, чому, пише Sciene Alert.

Так, у людському еквіваленті новонароджених панденят можна порівняти з людським плодом на початку третього триместру вагітності.

За ваги від 90 до 130 грам новонароджені панди мають такий само розмір, що й кошенята. Не цього очікуєш від малюка ведмедя, який виростає до 120 кілограмів. Тож вага великої панди за народження давно не дає спокою ученим.

Ведмедики народжуються рожевими, сліпими і надзвичайно маленькими. Співвідношення маси дитинчати до маси матері становить близько 1:900. Це рекорд серед всіх плацентарних ссавців. У більшості цей показник становить 1:26.

Справедливості заради, в усіх ведмедевих крихітні малюки. Учені вирішили з'ясувати, що відбувається. Це виявилось не так просто, адже вразливий вид великої панди під пильної увагою, і кожне новонароджене маля оточують надзвичайним піклуванням, і знайти скелет маленького панденяти складно.

Втім у 1980-х роках у в Національному зоопарку Смітсонівського інституту народилися п’ять дитинчат. На жаль, малюки не вижили, але їхні скелети збереглися.

За допомогою мікро-КТ дослідники вивчили їх і порівняли зі скелетами інших новонароджених ведмедів: грізлі, губача, білого ведмедя, червоної панди, носухи, строкатого вовка, песця і двох домашніх собак.

Учені ретельно проаналізували рівень розвитку кісток, зубів і черепа. Припускалося, що у ведмедевих "передчасні" пологи пов'язані з зимовою сплячкою – коли вони збігаються, то голодування може привести до більш ранніх пологів. І хоч не всі ведмеді впадають в сплячку – зокрема, панди - вчені думали, що низька маса тіла новонароджених ведмедів могла стати рисою всього цього сімейства під час еволюції.

Втім виявилося, що у всіх ведмедевих малята під час народження мали приблизно однаковий рівень розвитку, тобто вони народжені в строк. В усіх, окрім великих панд.  Їхні кістки нагадували кістки цуценя, народженого за кілька тижнів до пологів, або людський плід, якому шість місяців.

У чому причина – вчені все ще не знають. Їм відомо лише те, що розмір дорослих ведмедів за останні 20 мільйонів років збільшився. Можливо, тоді як ведмеді росли, вага їхніх новонароджених дитинчат залишилися такою ж, як і була.

Дослідники також припускають, що панди можуть стати предметом дослідження зв'язку філогенезу, травоїдності та репродуктивності.

Нагадаємо, через діяльність людини та кліматичні зміни багато видів тварин опинилися під загрозою вимирання. Відповідно до звіту ООН, опублікованому цієї весни, зникнення наразі загрожує одному мільйону з дев'яти мільйонів усіх живих організмів, що населяють нашу планету. Наразі учені розмірковують над тим, як саме можна врятувати численні види тварин. Серед таких способів - порно для панд та лососеві гармати.

Відео Працівники китайського звіринця випустили в дику природу сімейство панд

Маму з дитинчам кілька місяців готували до самостійного життя в спеціальному центрі захисту рідкісних тварин. Відпускати вирішили в лісі неподалік гори, і туди вони вирушили в супроводі десятків фахівців. 3-місячне ведмежатко несли на руках, а от дорослу ведмедицю на ім'я Цяо Цяо довелося помістити в клітку.    

Працівники китайського звіринця випустили в дику природу сімейство панд

Залиште свій коментар

Вибір редакції