Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Панголіни не є "винуватцями" зараження людей коронавірусом - вчені

Панголіни не є "винуватцями" зараження людей коронавірусом - вчені

У панголінах можуть циркулювати й інші бета-коронавіруси із "невідомим потенціалом для зараження людей".

Згідно з новим генетичним аналізом, проведеним з трьома хворими панголінами, ці ящери не є прямим джерелом пандемії коронавірусу.

Про це пише IFL Science.

Попередні дослідження показали, що новий коронавірус SARS-CoV-2, що призводить до респіраторного захворювання Covid-19, передався людям від кажанів через проміжного господаря. Деякі вчені припускали, що панголіни, яких найчастіше у світі незаконно вивозять, можливо, зіграли ключову роль в пандемії.

Таке припущення було висунуте через те, що ці тварини переносять тісно пов'язані коронавіруси пандемічного штаму, а їхня унікальна генетична структура може захистити їх від інтенсивних імунних реакцій, які спостерігаються у людей, що інфіковані коронавірусом.

Вчені з Інституту прикладних біологічних ресурсів провінції Гуандун дослідили, чи могли панголіни бути проміжним переносником коронавірусу. Результати показують, що коронавірус панголіна генетично схожий з SARS-CoV-2, а також з групою коронавірусів кажанів, але навряд чи є його попередником.

"Молекулярний і філогенетичний аналіз показав, що вірус панголіна генетично пов'язаний з SARS-CoV-2, а також з групою коронавірусів кажанів, але не підтримує SARS-CoV-2, що виник безпосередньо від pangolin-CoV-2020", - пишуть автори в PLOS Pathogens.

Панголіни є природними господарями коронавірусів, але малоймовірно, що лускаті тварини служили проміжним господарем для нового коронавіруса. Проте, можливо, що інші коронавіруси можуть циркулювати в панголінах, наприклад, бета-коронавіруси, які мають "невідомий потенціал для зараження людей".

Точне джерело SARS-CoV-2 досі невідоме, і дослідники стверджують, що для боротьби з потенційними побічними ефектами в майбутньому необхідний глобальний епіднагляд за коронавірусами у ящерів, а також переглянуті відносини між людьми і диким світом.

"Нагляд за коронавірусами у ящерів може поліпшити наше розуміння спектру коронавірусів у ящерів. Крім збереження дикої природи, мінімізація впливу людини на дику природу буде мати важливе значення для зниження ризику поширення коронавірусів від диких тварин до людей", - відзначають дослідники.

Нагадаємо, дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Immunology, показали, що ящери, які, ймовірно, переносять коронавіруси, можуть бути захищені від захворювання. Це пояснюють відсутністю двох генів, чутливих до вірусу, які викликають сильну імунну відповідь у людей. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції