Панцир черепахи виявився ребрами

Вчені слідкували за розвитком ембріонів черепах і виявили, що панцир формується з ребер, які на певному етапі розгортаються і зрощуються.

панцир черепахи
Будова панцира черепахи. Фото ucmp.berkeley.edu
Дослідники з'ясували, яким чином у ембріонів черепах утворюється панцир.

Вони порівнювали розвиток ембріонів далекосхідної черепахи Pelodiscus sinensis з ембріонами миші та курки. Вчені стежили за поведінкою різних тканин і зачатків органів за допомогою специфічного фарбування, комп'ютерної томографії та впровадження РНК-проб.

Перший час всі три ембріони виглядали практично ідентично. На 10-й день (всього ембріональний розвиток черепах триває 30 днів) у ембріона Pelodiscus sinensis почалися процеси, яких не було у миші та птаха. Його ребра почали повертатися, потім стали рости вгору, зрослися один з одним і врешті-решт утворили панцир. Перед тим, як це відбулося, частина тканин тіла ембріона також вивернулася назовні, сформувавши майданчик для зростання ребер. Під час всіх цих морфологічних змін м'яза ембріона залишалися приєднаними до ребер, так, як у інших істот без панцира.

До появи цієї роботи у біологів не було єдиної теорії походження панцира. Одна з версій припускала, що він утворюється з остеодерм - кісткових пластин, розташованих в глибоких шарах шкіри деяких рептилій, наприклад, крокодилів. Доказом на користь цієї гіпотези стало виявлення останків стародавньої черепахи віком близько 200 мільйонів років. Нове дослідження примушує переглянути результати аналізу знайдених останків.

Читайте також:

Російські вчені занурюються під воду, щоб знайти Атлантиду

Астрономи сфотографували найбільшу космічну аварію

Льодовик, занесений до списку ЮНЕСКО, тане з величезною швидкістю

Британські вчені створили штучну сперму
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: