Патріарх Кирило назвав росіян та українців "одним цілим"

Московський патріарх вкотре наголосив, що український та російський народи поєднані одними цінностями, тобто - один народ.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило вважає, що попри політичні чвари українці і росіяни об'єднані спільними цінностями.

Таку заяву він зробив у неділю, 23 серпня, на зустрічі з жителями Архангельська.

"Я зрозумів, що з точки зору базових цінностей ми - один народ. Звичайно, з етнічної точки зору, з точки зору мови можна говорити (про розходження, - ред.), і я не входжу тут у полеміку з вченими, але в плані базисних цінностей ми - одне ціле", - вважає патріарх.

За його словами, "будь-який вдумливий політик і в Росії, і в Україні не може ігнорувати цей факт". Він зазначив також, що "історична спільність, яка сформувалася за тисячоліття нашої спільної історії", не може бути зруйнована з волі окремих політиків.

У той же час патріарх наголосив на важливості принципу поваги суверенітету як Росії, так і України в двосторонніх відносинах цих країн. Однак, за його словами, будь-які спроби внести розкол між росіянами й українцями "негайно проводять глибокі поділи всередині самої України".

Нагадаємо,  Московський патріарх Кирило під час богослужіння у Почаївській лаврі закликав Україну відновити єдність Церкви.

"Я б хотів звернути своє слово до України ... щоб було відновлено єдність Христової церкви, ту саму єдність, без якої не може бути порятунку народу", - сказав Кирило.

Він зазначив, що політичні проекти із розділення церкви в країні слід відсунути в сторону, оскільки вони ні до чого доброго не приведуть.

Читайте також:

Патріарх Кирило просить український паспорт, але російський не віддасть

На прощання патріарх Кирило попросив українців молитися за нього

Патріарх Кирило розповів, що саме розділило українську церкву

Тягнибок вимагає депортувати патріарха Кирила з України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: