Переворот у медицині: вперше отримані сперматозоїди "в пробірці"

Ученим вдалося виростити в пробірці клітини сім'яників гризунів і навіть тривале замороження не порушувало їхньої здатності виробляти сперму, з якої з'являлося здорове потомство.

Група японських учених під керівництвом Такехіко Огава з Університету Йокогами провела експеримент, який може подарувати надію сотням чоловіків і жінок, що намагаються зачати дитину. Фахівцям першим вдалося виростити в пробірці клітини сім'яників гризунів.

Примітно: навіть тривале замороження не порушувало їхньої здатності виробляти сперму, з якої з'являлося здорове потомство.

Фахівці поділилися інформацією про наукову роботу. Отже, дослідники виростили фрагмент сім'яника в штучному середовищі, що відтворює умови, при яких протікає процес дозрівання сперматозоїдів, що дозволило отримувати протягом 2 місяців зрілі статеві клітини.

При цьому спочатку використовувалися тканини яєчка новонародженого мишенятка. Тобто в них містилися тільки клітини-попередники сперматозоїдів.

З отриманих сперматозоїдів пізніше успішно народилися здорові гризуни обох статей, здатні до розмноження.

Це довело ефективність методики, і тепер учені сподіваються незабаром впровадити технологію в практичну медицину, наприклад, при лікуванні безпліддя внаслідок протиракової терапії. Правда, поки залишається питання генетичної цілісності у потомства, народженого таким чином.

Читайте також:

Революція в історії людства: тепер зачати дитину можуть не двоє, а одразу троє людей

Дитина народилася через 20 років після зачаття

Учені порахували, скільки статевих актів необхідно для зачаття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: