Переїдання прирівняли до наркозалежності

Любителі добре поїсти нічим не відрізняються від наркоманів. Вчені з'ясували, що механізм залежності від жирної їжі такий самий, як від наркотиків.

Одні й ті ж молекулярні стежки, які перетворюють людей на наркоманів, стоять за пристрастю до переїдання.

Дослідження, проведене Інститутом імені Скріппса (США), підтвердило підозру, що давно існувала серед вчених, що в основі будь-якої звички лежить механізм позитивного підкріплення в центральній нервовій системі.

Американські фахівці проводили досліди на щурах: одна група одержувала висококалорійну їжу з великим вмістом жирів (те, чим харчуються в закладах фастфуду), інша (контрольна) сиділа на звичайній щурячій дієті, споживаючи в два рази менше калорій, ніж їх "колеги".

Перша група швидко підсіла на сирний пудинг, незважаючи навіть на електрошок, - вірна ознака неконтрольованої поведінки.

Пізніше, коли першій групі запропонували перейти з бекону та сосисок на салати, щури просто відмовилися від їжі. Період "ломки" і голодування зайняв два тижні.

Раніше вчені з Канади довели, що харчування в ресторанах швидкого обслуговування може бути не тільки шкідливим для здоров'я, але також порушувати психіку людей, роблячи їх нетерплячими і такими, що прагнуть до миттєвого отримання задоволення.

Читайте також:

Вчені встановили, що харчування у фаст-фудах порушує психіку

Встановлена нова причина старіння обличчя

Вчені винайшли щеплення від страху

У Сибіру виявили новий вид людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: