Перші європейці були канібалами

Наші пращури полюбляли ласувати м'ясом маленьких дітей та підлітків.

щелепа гомініна
Компьюлента
Фрагмент щелепи гомініна з печери Атапуерки
Гомініни або "перші європейці" , які мешкали в печерах, їли своїх родичів, при чому робили це не задля релігійний ритуалів, а через любов до людського м`яса. Харчувалися вони в основному маленькими дітьми і підлітками з сусідніх общин. Це найбільш древній з нині відомих прикладів канібалізму в історії людства.

Печери Атапуерки (Іспанія) були знайдені випадково в кінці XIX століття, коли робітники підривали Піренєї, щоб прокласти залізничний тунель. Розкопки в цих місцях почалися тільки в 1978 році, а перші знахідки (150 людських останків) були зроблені в 1984-му. У 1992 році археологи знайшли цілий людський скелет, а два роки опісля вдалося виявити останки, вік яких оцінюється в 800 тисяч років.

Імовірно, це були перші люди, що дісталися до Європи, представники вигляду Homo antecessor (людина-первопоселенець). Вони жили задовго до появи неандертальців і Homo sapiens. Передбачається, що, перш ніж потрапити до Іспанії, піонери минули довгий шлях з Африки через Близький Схід і Південну Європу.

Печери Атапуерки розташовані серед багатих мисливських угідь, так що в канібалізмі не було великої необхідності. Ученим удалося з'ясувати, що людські останки в сміттєвій купі належать всього лише одинадцяти індивідам. Всі вони у момент смерті були дітьми і підлітками. Є підозри, що в числі з'їдених опинилися двоє дівчат.

Іншими словами, канібалізм був формою гурманства.

Читайте також:

Вчені винайшли два нових стани води: "щільний" та "рихлий"

Білі акули діють, як серійні вбивці

Вчені знайшли ефективний метод лікування ВІЛ

Пращурів сучасних людей навчили працювати "хоббіти"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: