"Перший крок до передачі думок". Учені провели унікальне дослідження, "об’єднавши" мізки трьох людей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За допомогою технології "BrainNet" учасники експерименту разом грали у спрощений варіант тетрису.

Дослідники створили пристрій, який транслював думки двох людей до голови третього. Це дозволило учасникам експерименту подумки спільно вирішувати завдання.

Статтю про дослідження опублікували на сайті ArXiv.org.

У дослідженні використали електроенцефалографію (ЕЕГ), яка дозволяє зчитувати інформацію, і транскраніальну магнітну стимуляцію (метод стимулювання кори головного мозку за допомогою імпульсів магнітного поля) для того, щоб її передавати.

Обидві технології не вимагають імплантації в череп будь-яких електродів, а сприймають або відправляють сигнали в мозок за допомогою електромагнітного поля крізь кістку.

Вчені поєднали ці технології для створення так званого BrainNet — зв'язку між мозками людей без використання слів або символів, а лише завдяки нейронної активності.

В експерименті добровольцям пропонувалося зіграти в спрощений варіант тетрису, в якій треба лише вирішити, чи повертати фігуру на 180°, чи ні. Учасник дослідження самотужки вирішувати це не міг, остільки не бачив фігуру, проте його мозок був підключений до апарату, за допомогою якого він зв'язувався з мізками двох інших учасників мережі, які бачили екран.

Так, зробивши вибір інші два гравці утримували погляд на одній із лампочок, які мерехтіли з різною частотою відповідно до варіанту вибору.  Це мерехтіння викликало відповідні коливання активності в зоровій корі, які зчитував енцефалограф. За допомогою ж ТМС ці коливання стимулювалися в корі третього учасника, який міг бачити їх як фосфени — спалахи світла, що випадково виникають в полі зору.

Цей гравець намагався правильно інтерпретувати сигнали, які надходили від двох перших, а вони бачили результати цих дій на своїх екранах: чи обертається фігура. У такий спосіб забезпечувався зворотний зв’язок всередині мережі, який дозволив всім учасникам покращувати свої результати.

Вчені вважають, що попри низьку швидкість передачі в BrainNet, цей досвід може стати першим кроком до безпосередньої "передачі думок".

Нагадаємо, науковці визначили, як користування планшетом впливає на навчання дітей. Науковці опитали близько 4,5 тисячі дітей, аби оцінити їхні пізнавальні навички. Водночас дослідники визнають, що їхній експеримент лише вказує на зв'язок між часом перед екраном та здатністю до пізнання, але не доводить, що між цим дійсно існує причинно-наслідковий зв'язок.

ВідеоНауковий прорив, що дає надію – у США протестували імплант для паралізованих

Троє учасників експерименту вперше у світі пішли завдяки приладу, що реагує на їхні думки. Як працює ця технологія – у сюжеті ТСН.

Науковий прорив, що дає надію – у США протестували імплант для паралізованих

Залиште свій коментар

Вибір редакції