Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Персональні дані викрали вже у 87 мільйонів користувачів Facebook. Цукерберга викликають до Конгресу

Персональні дані викрали вже у 87 мільйонів користувачів Facebook. Цукерберга викликають до Конгресу

На тлі скандалу засновник соцмережі вже втратив понад 5 мільярдів доларів.

Кількість користувачів соцмережі Facebook, персональні дані яких без їхнього відома збирала компанія Cambridge Analytica, зросла від раніше заявлених 50 мільйонів до 87 мільйонів.

Про це у блозі написав голова відділу технологій Facebook Майк Шропфер.

"Загалом, ми вважаємо, що інформацію 87 мільйонів користувачів Facebook (в основному в США), ймовірно, неправильно поділилися з Cambridge Analtica", - зазначив Шропфер.

Тим часом засновник і гендиректор Facebook Марк Цукерберг 11 квітня свідчитиме щодо витоку даних та скандалу з Cambridge Analytica перед комітетом з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу США. Там очікують, що слухання "допоможуть прояснити важливі питання конфіденційності даних і допоможуть зрозуміти, що відбувається з персональною інформацією в Інтернеті". Також Цукерберга запросили до Європарламенту, аби там також прояснити ситуацію щодо витоку даних користувачів Facebook.

Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, отримала в незаконний спосіб доступ до даних користувачів Facebook. Cambridge Analytica пропонує бізнесменам і політикам послуги, які дозволяють "змінити поведінку аудиторії". Тобто вплинути на їхній вибір — чи це буде покупка дивану, чи обрання президента. Про це пише "Громадське".

Також нині вивчають, чи причетна Cambridge Analytica до кампанії за вихід Великої Британії зі складу Євросоюзу. У британському парламенті Цукерберг свідчити відмовився.

Журналісти також встановили, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.

Через витік даних користувачів соцмережі Цукерберг втратив понад 5 млрд доларів. Він визнав помилки на тлі скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica, в офісах якої в Лондоні 23 березня провели обшуки. Виконувач обов'язків гендиректора Cambridge Analytica Олександр Тайлер зазначив, що рада компанії розпочала розслідування колишніх дій SCL Elections: "Ми не схожі на політично вмотивовану і неетичну компанію, якою деякі намагалися зобразити".

Відео Facebook заблокував сотні сторінок російської "фабрики тролів"

Сторінки російська агенція використовувала, аби впливати на користувачів у США, Європі та самій Росії. Про це повідомив Марк Цукерберг. Зокрема зазначив, боти скористалися соцмережею для політичного впливу на російськомовних користувачів в Україні та інших країнах-сусідах РФ.

Facebook заблокував сотні сторінок російської "фабрики тролів"

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції