Під антарктичною кригою вперше виявлені живі істоти

Під масивним антарктичним крижаним покривом вперше виявлені живі істоти, хоча вважалося, що на глибині 180 м під кригою можуть мешкати лише мікроби.

Вчені Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА) були буквально шоковані, спустивши під кригу відеокамеру, щоб вперше як слід розглянути підчерев'я Антарктики. Спочатку кабель привернув увагу якоїсь креветкоподобної істоти, що на деякий час присіла на нього. А потім разом з камерою вчені витягли щупальця, яке, на їхню думку, належало медузі в третину метра завдовжки.

"Ми припускали, що там нікого немає, - зізнається гляціолог НАСА Роберт Біндшадлер, який представив початкові висновки і показав двохвилинний відеозапис - Однак це була справжнісінька креветка! На зразок тих, що могли б опинитися на вашій тарілці. Ми тупо дивились на це помаранчеве створення трьох дюймів завдовжки".

Втім, це була не креветка, а амфіпод (Різноногі ракоподібні, "Lyssianasid amphipod").

Відкриття може надихнути спеціалістів на переосмислення того, що вони знають про життя в суворих умовах. Якщо креветкоподібні можуть гратися під 180-метровим шаром антарктичної криги в майже замерзлій темній воді, як щодо інших ворожих для життя місць? Скажімо, на Європі, замороженому супутнику Юпітера.

"Це все одно, що дивитися на краплю води, не чекаючи нічого там побачити, і раптом виявити відразу двох тварин, - говорить біолог Стейсі Кім, учасник експерименту. - Ми й гадки не маємо, що там відбувається".

Читайте також:

 Астрономи виявили планетарні тостери

 Вчені остаточно визнали, що динозаври вимерли через падіння астероїда

Вчені знайшли ділянку мозку, яка відповідає за страх втратити гроші

Учені знайшли в стародавньому метеориті тисячі органічних сполук

ВідеоПід антарктичною кригою вперше виявлені живі істоти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: