Під час змивання туалету аерозольні краплі з коронавірусом затримуються у повітрі - вчені

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Найбільшу загрозу несуть громадські вбиральні.

За даними дослідження, у туалеті під час змиву можуть утворюватися хмари аерозольних крапель, що містять бактерії і віруси, включаючи коронавірус, які можуть затримуватися в повітрі у ванній і на поверхнях.

Про це пише IFL Science.

Попередні дослідження показують, що вірус може передаватися через фекалії, а Центри з контролю і профілактики захворювань відзначають, що коронавірус на поверхнях і об'єктах "природним чином вмирає протягом кількох годин або днів", попереджаючи, що туалети входять в список поверхонь і предметів, яких часто торкаються і які вимагають регулярної дезінфекції.

Дослідники з Університету Янчжоу в Китаї створили комп'ютерні моделі, щоб зімітувати, як змивання впливає на потоки води і повітря і, отже, появу "хмари" аерозольних крапель. Це було зроблено за допомогою рівнянь Нав'є-Стокса, яке вираховує, як рідини можуть текти за певних параметрів.

Потім команда включила модель для імітації того, які краплі будуть викидатися з унітазу у повітря, ґрунтуючись на попередніх дослідженнях, в яких оцінюється, як краплі аерозолю викидаються у разі кашлю.

З'ясувалося, що під час змиву вода вдаряється об стінки унітазу, піднімається над ним і таким способом розноситься аерозольна хмара, частинки тримаються у повітрі понад хвилину.

Частинки вірусу можуть бути активними в відходах, тому існує ризик заразитися COVID-19 під час відвідування вбиралень. Особлива небезпека створюється у громадських туалетах через частоту користування ними.

Можна передбачити, що швидкість буде вищою, якщо туалет буде часто використовуватися, наприклад, якщо це сімейний або громадський туалет, який обслуговує густонаселений район.
співавтор дослідження Цзи-Сян Ван

Дослідники відзначають, що просте закривання кришки під час змивання може допомогти полегшити поширення вірусів і бактерій, що містять аерозолі.

Нагадаємо, нове дослідження, опубліковане в журналі Proceedings Національної академії наук, показало, що маски для обличчя зменшують поширення коронавірусу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції