Під дією кокаїну бджоли поводяться як люди

Кокаїн впливає на бджіл так само, як і на людей.

Австралійські учені досліджували поведінку бджіл під впливом кокаїну. Наркотик робить комах комунікабельними, а ломка виявляється в зниженні продуктивності праці.

Учені з університету Маккуорі в Сіднеї наносили кокаїн на спинки бджіл і фіксували зміни в способах їх комунікації.

"Повертаючись після пошуків квітів у вулик, медоносні бджоли виконують символічний танець, - розповів доктор Ендрю Баррон. - Це особлива форма комунікації, за допомогою якої ці комахи розказують іншим бджолам про джерела нектару".

Мова танцю надала ученим можливість прослідити за процесами в мозку бджоли. Було встановлено, що бджола виконує танець енергійніше через виникаючу тягу до спілкування з іншими особинами. Автори дослідження порівняли цей ефект з поведінкою людей під кокаїном у нічних клубах.

Крім того, учені встановили, що після припинення вживання наркотика у бджіл виникає абстинентний синдром і погіршується здатність розрізняти запахи.

"Ми давали їм кокаїн тиждень, а потім перестали і прослідкували, як вони виконують свою роботу. Результати були провальними", - розповів Баррон.

Це перше наукове дослідження, яке доводить, що бджоли поводяться подібно людям під впливом кокаїну. І хоча дія наркотику на людину супроводжується набагато складнішими процесами, експеримент з бджолами дозволить визначити, які гени задіяні при виникненні ломки, підкреслюють учені.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: