Під поверхнею супутника Сатурна є рідка вода

Вчені виявили на супутнику Сатурна Енцеладі соду, що свідчить про наявність під його поверхнею рідкої води.

У гейзерах супутника Сатурна вчені виявили соду, що є черговим підтвердженням того, що під його поверхнею Енцелада існує океан рідкої води.

Свої результати дослідники представлять на зустрічі Європейського геофізичного союзу. В рамках дослідження учені аналізували дані, зібрані зондом Cassini під час його зближення з Енцеладом 9 жовтня. Тоді, космічний апарат пролетів безпосередньо крізь гейзер твердих кристалів льоду, який виривається з розломів на поверхні супутника. Ці розломи, розташовані в полярних регіонах Енцелада, назвали тигровими смугами.

Аналіз хімічного складу кристалів дозволив встановити, що в них присутній бікарбонат натрію, відомий як харчова сода. Спостереження з Землі гейзерів Енцелада не змогли виявити слідів солей, що стало одним з аргументів проти існування океану під поверхнею супутника.

Учені відзначають, що є альтернативне пояснення наявності солей в гейзерах. Ці з'єднання могли потрапити у воду древнього океану, який потім замерзнув. Проте в цьому випадку сіль має бути сконцентрована ближче до дна "водоймища", що ускладнює утворення крижаних гейзерів. За словами дослідників, найбільш природним є пояснення наявності соди присутністю океану рідкої води.

Нещодавно вчені NASA виявили, що рельєф крижаного щита планети постійно змінюється. Вони зробили висновок, що даний процес пояснюється високою тектонічною активністю, де роль мантії виконує океан рідкої води під поверхнею планети.

Читайте також:

Астрономи знайшли найвіддаленіше місце у Всесвіті

Астрономи знайшли дві планети, схожі на Землю

Космос має смак малини та пахне ромом

Український супутник полетить у 2011 році. На запуск виділили 2 мільярди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: