Під руїнами храму Тео-Тіхуакан в Мексиці відкопали таємний тунель

Вчені відкопали підземний коридор, в якому сподіваються знайти відповіді на загадки давньої цивілізації.

Археологи знайшли таємний тунель під пірамідою Пернатого Змія. Він пролягає на глибині 12 метрів і має довжину близько 100 метрів. Геофізичні дослідження показали, що тунель сполучає між собою кілька великих галерей. В яких, на думку фахівців, можуть знаходитися могили декількох правителів міста.

За припущеннями вчених, підземний коридор був спеціально заблокований між 200 і 250 роками. "Я думаю, це головний елемент, центр всієї композиції комплексу культових споруд, - говорить археолог Серджіо Гомес, - за всіма ознаками це могила правителя. Така знахідка - справжня мрія для будь-якого археолога."

Щоб спуститись в тунель дослідникам потрібно ще, щонайменше, два місяці, та на місці розкопок вже виявили майже 50 тисяч артефактів - це вироби з нефриту, каменя, черепашок, глиняний посуд.

Нагадаємо, що піраміда Пернатого Змія є центральною спорудою так званої Цитаделі - комплексу, що становить центр Тео–Тіхуакана - міста з населенням понад сто тисяч людей. У місті жили представники багатьох мезоамеріканскіх народів, зокрема майя. Тео-Тіхуаканська культура досі є загадкою, яку вчені не можуть розгадати вже довгий час.

Читайте також:

В Швеції знайшли фалос епохи мезоліту

Знайдено найдавніший документ в історії Єрусалима

Археологи знайшли в Єгипті гробниці віком більше 4 тисяч років

У Єгипті розкопали 57 стародавніх гробниць

ВідеоПід руїнами храму Тео-Тіхуакан в Мексиці відкопали таємний тунель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: