Під загрозою зникнення опинилася п'ята частина тварин і рослин Землі

20% усієї флори і фауни Землі може зникнути, якщо людина не втрутиться у величезну екологічну катастрофу.

П'ята частина тварин і рослин Землі знаходиться зараз під загрозою знищення, попередили вчені, що склали нову версію Червоної книги. При цьому частка готових повністю зникнути видів продовжує зростати. Свою доповідь екологи зачитають в Японії на саміті ООН з біологічного розмаїття.

Найбільша небезпека загрожує земноводним: у зоні ризику знаходиться 41% видів. Для порівняння, з усіх птахів зникнути можуть 13% видів.

Найбільші втрати були відзначені в Південно-Східній Азії. Там тварини швидше за все позбавляються своєї традиційної середовища проживання через вирубку джунглів під сільськогосподарські потреби. Парадоксально, але однією з цілей вирубки джунглів є розорювання полів під культури, з яких виготовляють екологічно чисте біодизельне паливо.

Але є привід і для оптимізму, запевняють екологи. За словами вчених, інтенсивна спільна робота втримала деякі види від повного знищення. Є багато прикладів збереження деяких острівних птахів, повідомив Саймон Стюарт, голова Комісії з виживання видів Міжнародного союзу збереження природи (IUCN). "Ми можемо показати з упевненістю, що коли ми зосереджуємо свої зусилля зі збереження виду, працюємо безпосередньому з тими погрозами, що над ним нависають, і вкладаємо в це достатньо грошей, тоді видно позитивні результати", - запевнив він.

Наприклад, вдалося розплодити в неволі і повернути у природне середовище проживання каліфорнійського кондора і чорноногого тхора (США), а також коня Пржевальського (Монголія). Обмеження китобійного промислу призвели до швидкого зростання горбатих китів і виключення їх з Червоної книги.

Але все ж учені прийшли до висновку, що подальша боротьба за збереження біологічного різноманіття неможлива без глобальних змін у підході до цієї проблеми.

Зараз вчені, які зібралися на Конвенції ООН про біологічне різноманіття, яка проходить у місті Нагоя, визначаються з постановкою проміжної мети, до досягнення якого слід прагнути в найближче десятиліття: чи зможуть вони повністю зупинити вимирання видів, або ж доведеться зупинитися на менш амбітною завданню.

Уряди країн світу, на відміну від багатьох інших міжнародних питань, єдині в прагненні зупинити зникнення рідкісних видів, зазначив доктор Стюарт. Предметом суперечки залишається хіба що фінансування цих заходів. Одні країни вимагають збільшити його в 100 разів, інші - у 10. Враховуючи, що доведеться збільшити витрати і на боротьбу з потеплінням клімату, а також невизначеність щодо сум, які зараз витрачають на збереження видів, передбачити підсумкове рішення, яке винесуть на саміті ООН, не представляється можливим.

Читайте також:

Екологи обіцяють 50 тисяч доларів за білодзьобого дятла

В США сфотографували єдиного в світі рожевого дельфіна

Захисники тварин знищили всіх козлів на Галапагосах

Любителі жаб'ячих ніжок можуть з'їсти всю популяцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: