Підземна течія під Амазонкою виявилася не "річкою" через повільність

Підземний потік не є річкою в традиційному сенсі слова, оскільки швидкість руху води настільки низька, що навіть льодовики "рухаються" швидше.

Величезна підземна течія, виявлена під Амазонкою, привела вчених у безвихідь: вона занадто повільна, щоб відповідати терміну "річка".

Про неї стало відомо завдяки дослідженню підземних потоків, що знаходяться в грунті під Амазонкою. Результати роботи були оприлюднені в одному з бразильських наукових центрів минулого тижня.

Дослідники розповіли в інтерв'ю ВВС про те, що вода в цій "річці" рухається крізь пористий грунт на глибині в декілька кілометрів, а швидкість "течії" не перевищує кілька сантиметрів на рік.

Крім того, експерти відзначають дуже високий рівень вмісту солі у воді течії, яку вчені назвали на честь першовідкривача - "Річка Хамза".

Фахівці зробили висновок про існування підземної течії після того, як був проведений порівняльний аналіз температури води зі свердловин, розташованих в різних частинах басейну латиноамериканської річки.

За допомогою математичного моделювання експерти провели аналіз зміни температури по відношенню до швидкості течії і з'ясували, що вода через отвори просочується у нижні шари грунту, а потім тече горизонтально.

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що вода в ньому тече із заходу на схід, що відповідає течії самої Амазонки.

Якби течія дійсно виявилася підземною річкою, довжина якої може досягати 6 тисяч кілометрів, то вона могла б стати найдовшою з усіх відомих підземних річок в світі.

Тим не менш, професор Хамза стверджує, що цей потік не є річкою в традиційному сенсі слова, оскільки швидкість руху води настільки низька, що навіть льодовики "рухаються" швидше.

"Для початку необхідно прибрати слово" річка "з цієї роботи - це ніяка не річка", - говорить геолог нафтової компанії, яка займалася бурінням свердловин.

За його словами, вода та інші рідини дійсно можуть протікати крізь пористі осадові породи, але навряд чи вони дістануться до Атлантики, оскільки на їх шляху поставнуть бар'єри з кам'яних порід.

Раніше повідомлялося, що Хамза розраховує знайти підтвердження цим дослідженням в найближчі кілька років, проте наразі вчений визнав, що налаштований менш оптимістично.

"Відомо, що геотермальні методи дозволяють визначати швидкість підземних потоків з більшою точністю, але коли справа стосується таких низьких швидкостей, експериментальні методи аналізу навряд чи дадуть результат", - заявив фахівець.

Тим не менш, він висловив надію, що йому вдасться вивчити безпосередньо самі відкладення, що заносяться в Атлантичний океан течією, і зазначив, що в гирлі річки є невелика зона прісної води, яка, можливо, побічно вказує на існування підземної течії.

Читайте також:

Вчені знайшли під Амазонкою ще одну річку

Названо десять див світу, які зникнуть до 2030 року

У джунглях Амазонії живе плем'я, яке не знає, що таке "час" і "вік"

На дні Чорного моря знайшли єдину в світі підводну річку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: