Пірати ініціювали створення альтернативного Інтернету

Один з творців The Pirate Bay Пітер Санде закликав "дати бій" чинній системі адресного простору, яку курує ICANN.

Один з активістів піратського руху та засновників The Pirate Bay Пітер Санде виступив з ініціативою створення альтернативної мережі DNS, яка конкуруватиме з чинною системою адресного простору. Фактично це означає створення альтернативного Інтернету.

Причину виникнення такої ідеї Санде пояснив просто: "Тому що ми втомилися від ICANN". У своєму мікроблозі він закликав усіх бажаючих надати допомогу в реалізації ідеї зв'язатися з ним.

ICANN є некомерційною організацією, створеною за участі уряду США для регулювання діяльності Інтернету. Основна функція ICANN - розподіл і облік доменних імен та IP-адрес. ICANN керує доменними іменами верхнього рівня і наділяє повноваженнями національних реєстраторів, керуючи таким чином усією мережею.

Сполучені Штати відомі непримиренною боротьбою з піратством у мережі, тому ICANN під час управління адресним простором Інтернету реалізовує політику цієї країни. Практика вилучення доменів, за допомогою яких поширюється нелегальний контент, широко поширюється.

У лютому 2010 року без рішення суду було призупинено делегування домену torrents.ru. Один з останніх прикладів - зупинка роботи домену torrent-finder.com, яка сталася у листопаді. Рішення було ухвалене не тільки без залучення судових інстанцій, але і без попереднього повідомлення.

Ідея одного з творців найбільшого торрент-трекера світу The Pirate Bay може знайти підтримку у прихильників вільного поширення інформації в мережі. Технічно, на думку фахівців, організувати роботу "піратського Інтернету" нескладно.

Читайте також:

Для "шпигунського" обміну файлами вигадали USB-схованки

Інтенсивне користування Інтернетом змінює головний мозок

Італія узаконила блокування торрент-порталів з усього світу

Одеські вчені створили Інтернет майбутнього

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: