Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Піщана буря на Червоній планеті не дала змоги вченим встановити зв’язок із марсоходом Opportunity

Буря застала вчених зненацька.

Інженери NASA не змогли встановити зв'язок з ровером Opportunity який в даний момент переживає одну з найсильніших піщаних бур на Червоній планеті.

Інженери припускають, що заряд батарей марсохода опустився нижче 24 вольт, тому він перейшов у кризовий режим, при якому в робочому стані залишається тільки годинник ровера, пише DT.

Таймер має вивести марсохід зі сплячого режиму для того, щоб він зміг оцінити можливість поповнення запасів енергії. Якщо ж він зрозуміє, що у нього немає можливостей поповнити запас енергії, то він знову порине в сон. На думку дослідників, можливостей для підзарядки у Opportunity не буде протягом ще декількох днів.

Фотогалерея NASA опублікувало нові фото з Марсу (13 фото)

Буря застала вчених зненацька. Вона з'явилася прямо над ровером 3 червня і з тих пір збільшується. 10 червня буря посилилася настільки, що небо на Марсі стало набагато темнішим, ніж під час бурі 10 років тому. Разом з тим, 10 червня інженери змогли зв'язатися з марсоходом і дати йому необхідні команди.

ВідеоНа Марсі вчені знайшли ознаки життя

Міжнародна група вчених зі Сполучених Штатів, Франції та Мексики повідомила, що у зразках марсіанської глини, вік якої перевищує три мільярди років, знайдено органічні молекули. Проби ґрунту взяв марсохід, який нагрів зразки до восьми сотень градусів за Цельсієм і проаналізував молекули, що виділилися. 

На Марсі вчені знайшли ознаки життя

Як відомо, вчені з NASA готують реальну місію на Марс, яка запланована на 2030 рік. Раніше вони розповіли про науку у стрічці "Марсіанин", порівнявши кіношні події з реальною підготовкою відправки астронавтів на Марс. Що є вигадкою, а що реальністю - пропонуємо почитати у нашому матеріалі

Залиште свій коментар

Вибір редакції