Північні сяйва виявилися здатні до зіткнень

Зіткнення супроводжуються спалахами світла, пояснити природу яких учені не в змозі.

Вченим вдалося зареєструвати зіткнення північних сяйв, повідомляється в прес-релізі NASA. За словами вчених, зіткнення супроводжуються спалахами світла, пояснити природу яких вони не в змозі.

Відкриття було зроблено завдяки системі камер, розташованих на території Канади. Крім цього спостереження проводилися за допомогою супутника Themis - космічний апарат не тільки робив фотографії, але також вимірював характеристики магнітного поля та плазми в навколишньому просторі.

Дослідники вважають, що спалахи є результатом складних процесів, що відбуваються в магнітосфері Землі під час зіткнення сяйв. Найбільш цікаві процеси, суть яких поки неясна, ймовірно відбуваються в так званому плазмовому хвості - регіоні магнітосфери Землі, з протилежного боку від Сонця.

Аналіз зареєстрованих зіткнень дозволив виявити у них загальні характеристики. Так, виявилося, що в них зазвичай бере участь пара сяйв - одне велике і широке, що нагадує покривало, а інше дрібне і вузлувате. Вчені вважають, що перше пов'язано з плазмовими потоками у внутрішній частині хвоста, а другий - з потоками у зовнішній. Таким чином, зіткнення сяйв - наслідок зіткнення потоків, що призводить до виникнення спалахів.

Зовсім недавно норвезькі астрономи виявили розходження між північним і південним полярними сяйвами. Даний факт є дивним тому, що симетрія магнітного поля нашої планети повинна призводити до того, що сяйва також повинні розподілятися однаково. За словами вчених, наявність відмінностей в північному та південному сяйвах вказує на можливі сезонні зміни в магнітному полі планети.

Читайте також:

У небі над Норвегією з'явилася невідома спіраль, що світиться

Заряд сонячної плазми перетворить США на країну третього світу

"Хаббл" сфотографував народження нових сонячних систем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: