Північний полюс Місяця - найхолодніше місце у Сонячній системі

У розпал зими в нічний час температура поверхні в найхолодніших кратерах опускається до -249 С.

Найхолодніше місце в Сонячній системі, температура якого коли-небудь була виміряна космічним апаратом, виявлено на Місяці. Міжпланетна станція NASA за допомогою спеціального інфрачервоного термометра Diviner зміряла температуру кратерів земного супутника, в які ніколи не заглядає сонце.

У розпал зими в нічний час температура поверхні в найхолодніших кратерах, розташованих біля північного полюса Місяця, опускається до -249 С (26 Кельвінів). За словами професора Девіда Пейджа з Каліфорнійського університету, "температурні умови на Місяці - одні з найекстремальніших у всій Сонячній системі".

"У розпал дня температура на місячному екваторі може підніматися до 400К (127 С), а вночі біля полюсів вона може досягати рекордно низьких значень", - говорить він. Результати останніх досліджень професор Пейдж озвучив на щорічній осінній зустрічі Американського союзу геофізиків.

Diviner був встановлений на міжпланетній станції в червні. У жовтні станція була в ідеальному положенні для спостереження за літнім сонцестоянням в південній півкулі Місяця і за зимовим сонцестоянням - у північному. На Місяці є зміна сезонів року, щоправда, майже непомітна. Відхилення місячної осі складає всього 1,54 градуса. Для більшості місць на супутнику це не принципово, говорить Пейдж, але біля полюсів за рахунок цього відбувається невелике зміщення кута падіння сонячних променів - приблизно на три градуси протягом року. "А це призводить до зміни освітленості і температур", - пояснює професор.

Як показують виміри, температура в найтемніших кратерах на південному полюсі влітку становить близько 35К (-238 С), а той час як у північного полюса взимку вона опускається до 26К - саме така температура була зафіксована в південно-західній частині кратера Ерміта. Відповідно до підрахунків, відшукати настільки ж холодний об'єкт можна тільки за поясом Койпера - істотно далі, ніж розташовується орбіта Нептуна.

Читайте також:

NASA протестувала ракету, яка доставлятиме космонавтів на Марс

На Місяці знайшли вхід в підземний тунель

Роботи-гуманоїди підготують Місяць до польоту астронавтів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: