Російський додаток вже потрапляв у расистський скандал.

У Мережі більшає фотографій, на яких юзери навмисно себе зістарюють. Це роблять за допомогою додатку FaceApp, у якому є спеціальний фільтр: він показує, який вигляд може мати обличчя у старості. Чому це небезпечно для користувачів - читайте далі.

Додаток із фільтрами для обличчя FaceApp запустили ще 2017 року. Його автором стала компанія Wireless Lab, якою керує виходець з "Яндекса" Ярослав Гончаров. 

Два роки тому він мав шалену популярність, посідав топові позиції у App Store і Google Play. Однак додаток потрапив у скандал. FaceApp звинуватили у расизмі через те, що темношкірих додаток вибілював, роблячи шкіру набагато світлішою. Застосунок також робив обличчя більш європейськими. Це змусило людей видалити додаток зі смартфонів і забути про нього.

Вдруге до верхівки рейтингів додаток FaceApp увірвався на початку липня 2019 року. Хоч і у додатку є фільтри для омолодження, додавання усмішки, бороди, зміни кольору волосся, юзерів зацікавило лише "старіння". Спочатку FaceApp оцінили у Африці, а згодом - у Росії, США та Європі.

Коли користувач реєструється у додатку через Facebook, він надає йому доступ до даних, які містить сторінка у соцмережі. Зокрема, застосунок "бачить" і ті фотографії, які ширили лише для обмеженого кола осіб, або ті, які видно лише власнику сторінки. Також додаток має доступ до фото, які є на смартфоні юзера. Зокрема до тих, які ніде раніше не публікувалися.

В умовах користування FaceApp немає нічого протиправного: як і в інших застосунках, тут просять надати дані, які потрібні задля маркетингу. Завдяки зібраній інформації вивчають користувачів, щоб потім пропонувати їм релевантну рекламу.

Однак небезпека криється не у правилах додатка. FaceApp створила російська компанія. Юридична адреса Wireless Lab - російська, отже додаток діє відповідно до законодавства Росії. Так, спецслужби РФ можуть мати доступ до даних, що зберігаються у Wireless Lab, й ваші дані також можуть потрапити до їхніх рук.

Якщо ваша фотогалерея містить файли, які хотілося б вберегти від чужих, реєструватися у цьому додатку не варто. 

Фотогалерея Іноземні зірки у "старості" (8 фото)

Залиште свій коментар