Почуємо "голос" Червоної планети: NASA запише звуки Марса за допомогою нового марсохода

Почуємо "голос" Червоної планети: NASA запише звуки Марса за допомогою нового марсохода

Апарат має долетіти до Червоної планети вже у лютому.

Трохи більш ніж через місяць NASA приземлить марсохід Perseverance на поверхню Червоної планети. Саме за допомогою нього космічне агентство планує зробити записи звуків Марса.

Про це повідомляє NASA. 

За словами спеціалістів NASA, як тільки апарат торкнеться поверхні планети, він почне записувати те, що відбувається навколо за допомогою мікрофона під назвою EDL. Космічне агентство описує записувальний пристрій як звичайний серійний мікрофон, який має спеціальний захист від попадання пилу.

"Звуки на Марсі відрізняються від звуків на Землі через склад атмосфери і її властивостей. Всі звуки будуть тихіші через низький тиск. Крім того, більш високочастотні тони будуть сильно послаблюватися молекулами вуглекислого газу. Це те саме, що слухати крізь стіну", — зазначив доктор наук в області планетології в Лабораторії реактивного руху НАСА і автор мікрофона  Чайд Баптист.

Нагадаємо, що NASA показало "трейлер" майбутнього прибуття марсохода з гвинтокрилом на Марс. Марсохід "Perseverance" стартував ще 30 липня 2020 року, а прибуде на Марс 18 лютого 2021 року на кратер Джезеро.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація