Політ на Марс: почався набір учасників для експедиції в один кінець

Перші поселенці на Марсі, згідно із задумом, опиняться там рівно через 10 років.

Проект Mars One з відправлення на однойменну планету в один кінець офіційно відкрив набір учасників.

За планами розробників, перші колоністи опиняться на Марсі рівно через десять років, 22 квітня 2023, повідомили керівники проекту на прес-конференції.

Завдання проекту, який базується в Нідерландах, полягає у здійсненні пілотованої експедиції на Марс до 2023 року.

Читайте: Вчені розкрили секрет, як можна адаптуватися до життя на Марсі

Чотири астронавти проекту стануть першими марсіанськими колоністами і проведуть залишок життя в марсіанському поселенні, яке буде побудовано для них автоматами, відправленими на Марс завчасно.

Вимоги до учасників місії, яка стане першим у своєму роді реаліті-шоу, були оприлюднені на початку 2013 року.

"Для того, щоб відправити людину на Марс, не потрібно ніяких нових винаходів. Можливі затримки, можлива перевитрата бюджету, можливі навіть невдачі, але це можливо", - заявив на прес-конференції керівник проекту Mars One Бас Лансдорп.

Читайте: Українець перетвориться на гуманоїда після декількох років на Марсі (фото)

Він стверджує, що фонд ще до початку офіційного відбору отримав близько 10 тисяч листів від охочих взяти участь у проекті.

До липня 2013 року організація розраховує зібрати близько мільйона заявок у вигляді відеороликів тривалістю в одну хвилину, причому для відсіювання "несерйозних" кандидатів подача заявки коштуватиме до 25 доларів - ці кошти підуть на фінансування етапів відбору.

Читайте: Стівен Хокінг порадив людям якнайшвидше тікати з Землі подалі у космос

До липня 2015 організатори відберуть 24 кандидати в астронавти, які наступні сім років будуть готуватися до майбутнього польоту в командах по чотири людини.

Перший політ на Марс оцінений в 6 мільярдів доларів. Велику частину першої суми організатори розраховують залучити через продаж прав на трансляцію глобального реаліті-шоу, яке розпочнеться вже на етапі відбору учасників.

ВідеоПроект Mars One сьогодні розпочинає відбір майбутніх колоністів

Залиште свій коментар