Польські вчені взялися за велике дослідження єгипетських мумій, щоб краще зрозуміти рак

Понад 40 мумій людей та тварин вивчатимуть біоархеологи та лікарі.

Від чого вмирали стародавні єгиптяни і як мумії допоможуть у боротьбі з раком, з'ясовують польські вчені. Понад 40 мумій людей та тварин вивчатимуть біоархеологи та лікарі. У Варшаві твердять, що такого всеохоплюючого дослідження мумій іще ніколи не робили, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вчені обережно розпаковують те, що тисячі років тому бальзамували та ховали в гробницях єгипетських фараонів та багатіїв. У Національному музеї Варшави ще два дні тому тільки здогадувалися, що зберігається в їхній єгипетській колекції.

Комп'ютерний томограф та рентген розкрили таємниці 42 єгипетських мумій. Усю колекцію Національного музею та барана з Лувру, не відкриваючи саркофагів, пропустили через спецапарати, щоби з'ясувати, хто є хто і чи справжні ці мумії або вони більш пізні підробки.

Тепер у музеї знають, що в них є дві цілі мумії людей, останки, зграя древніх муміфікованих соколів та ібісів, купа котів і невеличкий крокодил.

Наприклад, про одну з єгипетських мумій відомо, що вона з 8 сторіччя до нашої ери, всередині знаходиться чоловік. А от скільки років і які хвороби він мав, якраз і з'ясує дослідження.

ВідеоПольські дослідження єгипетських мумій допоможуть у боротьбі з раком

Біоархеологи та лікарі візьмуть невеличкі частини мумій для вивчення, від чого померли древні люди і з чого робили речовину для їхнього бальзамування. Далі – найцікавіше. Розберуть мумії до молекул ДНК, щоби з'ясувати причини недуг і як вони прогресували впродовж тисяч років. Найбільше лікарів цікавить рак, який вважали хворобою ХХ сторіччя. Тому не даремно дослідження відбуватимуться в онкоцентрі під Варшавою.

Знання про типи стародавніх пухлин та дослідження вражених органів дасть змогу лікарям поліпшити методики профілактики та боротьби з раком. Уже за три роки науковці розкажуть, чи піддалася їм ця таємниця древніх єгиптян, і чи допомогли сучасники фараонів просунутися хоч на крок у збереженні життя крізь тисячі років. 

Раніше повідомлялося, що вчені знайшли тунель в піраміді ацтеківВін веде до двох закритих камер, розташованих на центральному майданчику круглої форми. Розпечатувати входи в камери вчені планують в 2016 році.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: