Польському спецназівцю пересадили жіночі руки

Військовий залишився без обох кистей близько трьох років тому під час бойових дій в Іраку, коли вихопив вибуховий пристрій з рук менш досвідченого товариша по службі.

Польські хірурги провели першу в країні операцію з одночасної пересадки двох донорських рук.

Пацієнтом став колишній солдат спеціальної групи швидкого реагування GROM, що побажав залишитися невідомим. Він залишився без обох кистей близько трьох років тому під час бойових дій в Іраку, коли вихопив вибуховий пристрій з рук менш досвідченого товариша по службі.

34-річного чоловіка прооперували 5 червня в Тшебницькій поветній лікарні. Донором рук стала жінка середніх років, яка померла в одній з нижньосілезьких клінік.

В операції, яка тривала близько 17 години, взяли участь п'ять хірургів, два анестезіологи і 13 медсестер. Вони пересадили обидві руки на рівні кількох сантиметрів вище кистей, послідовно з'єднуючи кістки, кровоносні судини, нерви, м'язи, зв'язки і сухожилля. На останньому етапі операції фахівці провели пластику шкіри так, щоб вона не здавлювала зшиті тканини.

Як розповів заввідділенням мікрохірургії Єжи Яблецкі, в кінці втручання виник тромбоз судин лівої руки, що вимагало додаткових маніпуляцій. Однак, незважаючи на це ускладнення, операція пройшла успішно.

Зараз пацієнт, який поки залишається в лікарні, може здійснювати невеликі рухи пальцями обох рук. Повна реабілітація може зайняти кілька місяців, і навіть років. На думку фахівців, в ідеальному випадку відновлення функцій рук може досягти 90 відсотків.

Ця операція стала третьою в Європі пересадкою обох рук. Усього у світі на сьогоднішній день проведено трохи більше десятка таких операцій.

Читайте також:

У Гарварді вперше штучно виростили печінку

Дівчина померла після того, як їй пересадили легені курця

У США розпочався експеримент з напилювання людської шкіри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: