Помер син Нільса Бора, Нобелівський лауреат Ааге Бор

На 87 році життя пішов з життя відомий фізик-ядерник, син одного з творців атомної бомби Ааге Бор.

Нобелівський лауреат, фізик-ядерник Ааге Бор помер 8 вересня на 87 році життя. Про це у четвер, 10 вересня, повідомив інститут, який носить ім'я його батька Нільса Бора.

Ааге Бор народився в 1922 році, коли його батько Нільс отримав Нобелівську премію з фізики. У 1943 році, коли Гітлер віддав наказ про депортацію данських євреїв в концтабори, сім'я Борів втекла до Швеції, потім до Англії і США, де вони брали участь в створенні атомної бомби.

Після війни Ааге Бор, у свою чергу, став професором фізики в Копенгагенському університеті, а після смерті батька в 1962 році - директором Інституту теоретичної фізики, який очолював до 1970 року. У 1975 році Ааге Бор розділив Нобелівську премію зі своїми багаторічними колегами Беном Моттельсоном і Джеймсом Рейнуотером за роботи в області ядерної фізики.

Після виходу на пенсію у 1992 році Ааге Бор щодня продовжував працювати в інституті. Як йдеться в некролозі, розміщеному на сайті інституту, вчений "зберіг інтерес до життя і людське тепло до кінця своїх днів".

Читайте також:

Фотографію Ейнштейна з язиком продали за 75 тисяч доларів

Астрофізики відкрили порушення закону Ньютона в Сонячній системі

У Києві відкрили гробницю Ярослава Мудрого, щоб вивчити його ДНК

Фізики відкрили квантовий ефект Гамлета

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: