Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Понад 100 метрів вгору". Вчені знайшли найвище тропічне дерево у світі

Дерево-рекордсмен виявили в тропічному лісі.

Британські та малазійські вчені знайшли на острові Борнео тропічне дерево, висота якого понад 100 метрів.

Про це повідомляє ВВС.

Вимірювали висоту вчені простим способом. Їм довелося піднятися на верхівку з рулеткою.

Дерево вже отримало власну назву Menara, що в перекладі з малайської означає "вежа". Воно належить до виду Shorea faguetiana, або жовтих меранті. 

Деревина цього виду високо цінується і вирубка йде у всьому Борнео. Однак рекордсмен зростає в заповіднику Данум, що і врятувало його від знищення. 

Місцевий альпініст Ундінг Жамі, який залазив на верхівку, сказав, що це було важке сходження.

"Чесно кажучи, погляд з вершини був неймовірним. Я не знаю, що сказати, крім того, що це було дуже, дуже, дуже цікаво" — додав він.

найвище дерево тропічне
ECI

Дослідниця з Університету Ноттінгема зазначила, що знахідка є важливою і її варто оберігати. Вважається, що це дерево також може бути найвищою квітковою рослиною у світі.

Високі дерева зазвичай шукають із літака за допомогою лазерного сканування. Але для отримання точної інформації про розміри, вченим завжди доводиться вдаватися до старої доброї рулетки. 

Попри значні розміри, «Вежа» трохи не дотягує до звання «найвищого» дерева у світі. За останніми даними, найвищою визнана секвойя Гіперіон, яка росте в парку Редвуд в Каліфорнії, США. Її висота становить 115,61 метра.

Зазначимо, що праліси українських Карпат продовжують вирубувати через лазівку в законодавстві. За останні 4 роки саме пралісу, який категорично не можна вирубувати, знищили близько 10 тисяч гектарів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції