Понад 400 мільйонів людей можуть постраждати через танення льодовиків Гренландії та Антарктики

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Науковці вважають, що в ООН не дооцінили масштаби проблеми.

Найбільші льодові масиви світу Гренландія та Антарктика зараз тануть у шість разів швидше, ніж у 1990 роках. Це відбувається через глобальне потепління. Про це повідомляється на сайті проєкту Ice Sheet Mass Balance, який вивчає льодовики на земній поверхності вже понад 30 років.

Для оцінки танення льодів дослідники аналізували супутникові знімки Гренландії та Антарктики. Як виявилося, між 1992 і 2017 роками Гренландія й Антарктика спільно втратили 6,4 трильйона льоду. Це призвело до зростання середнього рівня океану у світі на 17,8 міліметра.

"Нині танення льодового покриву на третину відповідає за зростання рівня Світового океану, тоді як у 1990-х ця частка складала десь 5%. Це має важливі наслідки для майбутнього, берегових підтоплень і розмивання ґрунтів", - розповів у коментарі виданню BBC Ендрю Шепард, професор Лідського університету (Велика Британія).

За його словами, основне занепокоєння викликає той факт, що темпи танення льоду перевищують прогнози експертів ООН. На їхню думку, зростання рівня Світового океану на 53 сантиметри до 2100 року, тоді як танення льодовиків може додати до цього показника ще 17 сантиметрів.

"Якщо це справдиться, то до 2100 року загроза підтоплення берегів зачепить 400 мільйонів людей", - додав Шепард.

Плейлист 12 відео Зміни клімату

Весь світ визнав кліматичні зміни та небезпеку, яку вони несуть планеті. Австралію на тривалий час охопили пожежі. У Південній Америці, на Близькому Сході часті повені через сильні зливи. В Антарктиді стрімко тануть льодовики

Зміни клімату

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у південній Норвегії вчені знайшли накінечник стріли часів залізного віку. Також археологи знайшли 1500-річний вал стріли і одну з пір'їнок у льодовику, який розтанув.

Відео Найтепліший січень та "спека" в Антарктиці: глобальне потепління набирає обертів

Найтепліший січень за всю історію метеоспостережень. Вчені назвали минулий місяць рекордним - температура була найвищою за 140 років. Глобальне потепління набирає обертів, кажуть вчені, адже 10 найтепліших січнів в історії зафіксували саме у цьому столітті.  

Найтепліший січень та "спека" в Антарктиці: глобальне потепління набирає обертів

Залиште свій коментар

Вибір редакції