Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Попередження глобальної катастрофи: годинник "Судного дня" завмер на торішній позначці

Попередження глобальної катастрофи: годинник "Судного дня" завмер на торішній позначці

У світі погіршується ситуація з двома головними загрозами — ядерною зброєю та зміною клімату.

Журнал "Бюлетень вчених-атомників" залишив на минулорічній позначці - 23:58 стрілки годинника "Судного дня", які символізують загрозу глобальної катастрофи у світі. (вона наступила б о "півночі").

Про це пише журнал, який видають в Чикаго.

У минулому 23:58 годинник показував лише одного разу - в 1953 році, в період, коли СРСР і США активно працювали над термоядерною зброєю.

Тому цю оцінку "варто сприймати не як знак стабільності, а як суворе попередження". Адже у світі погіршується ситуація з двома головними загрозами — ядерною зброєю та зміною клімату.

Ядерна зброя, вибух, ядерні боєголовки, Інфографіка
ТСН.ua

Також підкреслюється руйнування світової "інформаційної екосистеми" — в тому числі через те, що деякі лідери "безсоромно брехали і наполягали, що їх брехня — правда, а правда — це "фейкові новини".

2018 виявився небезпечним і хаотичним, але чимало ризиків, які припускали вчені, не виправдалися.

За 70-річну історію проекту стрілки годинника змінювали своє положення 24 рази, включаючи початкову установку на сім хвилин до опівночі в 1947 році. Під час Карибської кризи в 1962 році світ був в двох кроках від ядерної війни. Проте, так як криза розв'язана дуже швидко, годинник не встигли відреагувати, і його показники не змінилися. З 1960 і по 1963 рік годинник показував сім хвилин до опівночі (в 1963 році цей час було збільшено до дванадцяти хвилин).

Нагадаємо, що в 2017 році стрілки годинника "Судного дня" були пересунуті на півхвилини вперед. Найбільші складності в 2017 році спостерігалися саме в ядерній сфері. Слова і провокаційні дії США та Північної Кореї тоді вели до зростаючої ймовірності випадкового початку ядерної війни.

Додамо, що зміни клімату спричинили 15 природних катаклізмів у минулому році.

Відео У Вашингтоні стрілку годинника Судного дня пересунули на 30 секунд вперед

Ядерні випробування Північної Кореї та небезпечна риторика Трампа наближають кінець світу - так вважають вчені-атомники. Північ на годиннику Судного дня означає апокаліпсис. На думку науковців, ближче до ядерної катастрофи, аніж нині, світ ще не був.

У Вашингтоні стрілку годинника Судного дня пересунули на 30 секунд вперед

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції