Поруч із Землею виявили потенційно небезпечні астероїди

За допомогою телескопа WISE виявили 16 астероїдів, чия маса достатня для того, щоб при ударі з Землею стати причиною великих руйнувань.

Інфрачервоний космічний телескоп WISE (Wide-field Infrared Survey Explorer) зафіксував кілька темних астероїдів поряд з орбітою Землі, яких раніше не могли виявити.

Темний колір і нахил орбіти не дозволяли побачити їх під час досліджень, спрямованих на пошук потенційно небезпечних для Землі об'єктів. Телескоп NASA, що почав працювати в середині січня цього року, за перші шість тижнів досліджень виявив 16 невідомих до цього астероїдів, чиї орбіти розташовані близько до земної.

55 відсотків цих об'єктів відображають менше однієї десятої частини сонячного світла, що падає на них, що утруднює їх виявлення за допомогою звичайного телескопа. Оскільки ці об'єкти поглинають велику кількість сонячного світла і виділяють досить тепла, інфрачервоний WISE здатний їх розпізнати.

Передбачається, що за допомогою телескопа WISE будуть відкриті більш ніж 1000 навколоземних об'єктів. Проте астрономи вважають, що кількість невідомих космічних тіл, чия маса достатня для того, щоб при ударі з Землею стати причиною великих руйнувань, обчислюється десятками тисяч.

Свій перший знімок телескоп WISE зробив 8 січня. Об'єктом дослідження стала ділянка зоряного неба в сузір'ї Кіля. Нагадаємо, що апарат був запущений 14 грудня 2009.

Читайте також:

Підозрілий астероїд вказав на популяцію прихованих небесних тіл

У космосі сталося лобове зіткнення астероїдів

Астрономи вперше зафіксували народження комети від двох астероїдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: